Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 01:14

Spotkanie z uczestniczką Powstania Warszawskiego, przejazd klasyków motoryzacyjnych i piknik na zakończenie lata – weekend na Żoliborzu

Spotkanie z powstańcem Zofią Gordon "Iskrą"

„Dla nas zdobycie Powstania Warszawskiego było wielką dumą, byliśmy z tego dumni i tyle, że przez sześćdziesiąt trzy dni uważaliśmy, że była Polska Rzeczpospolita, że można było gdzieś zaśpiewać „Jeszcze Polska nie zginęła” albo te nasze powstańcze piosenki, nieraz w zęby Niemcom, gdzie oni śpiewali Heili heilo, a my śpiewaliśmy Jeszcze Polska nie zginęła” – relacjonowała Zofia Gordon ps. „Iskra”, uczestniczka Powstania Warszawskiego, która będzie gościem Miejsca Aktywności Lokalnej w czytelni „Pod Sowami”. „W trakcie rozmowy zapytamy Panią Zofię o wspomnienia z Warszawy tej przedwojennej i tej powstańczej, a także posłuchamy o powojennej rzeczywistości. Goście będą mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się własnymi przemyśleniami” – zapowiadają organizatorzy.

27 września (piątek), godz. 18:00
Czytelnia „Pod Sowami”

Rajd Praski - Jedziemy na Żoliborz

Tegoroczna edycja rajdu jest już ósmą imprezą. Uczestnicy swoimi motoryzacyjnymi klasykami przyjadą na Żoliborz. Jest to okazja by podziwiać na żywo klasyki samochodowe. Kierowcy będą poruszać się pojazdami wyprodukowanym do 1991 roku. Wydarzenie jest imprezą wielopokoleniową i łączy się z Żoliborskimi Dniami Seniora.

28 września (sobota), godz. 16.00 – 18.00
O.S.iR. Żoliborz

Piknik Zakończenie Lata

Pora pożegnać lato i przywitać kolorową, polską złotą jesień. Już w najbliższą niedzielę w Parku Kępa Potocka odbędzie się piknik. Jego program obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Na scenie taneczne umiejętności zaprezentują najmłodsi mieszkańcy Żoliborza, odbędzie się pokaz Tai Chi, a muzyczne wrażenia zapewni zespół Skarby oraz Earl Jacob.

Dla najmłodszych nie zabraknie mnóstwa atrakcji. W strefie dla malucha stanie scena, na której odbędą się przedstawienia teatralne. Nie zabraknie również gier planszowych, warsztatów m.in. z produkcji biżuterii, taneczno – cyrkowych czy malowania szklanek.

Dodatkowo w strefie zdrowia i urody będzie można zasięgnąć porad dietetyków i kosmetyczek oraz wziąć udział w warsztatach makijażu. Tego dnia nie zabraknie również sportowych wrażeń podczas gier i zabaw dla rodzin.

29 września (niedziela), godz. 15.00 – 20.30
Park Kępa Potocka

Spacer po Cmentarzu Wojskowym

- Żołnierze powstań narodowych, działacze niepodległościowi, pisarze, poeci, uczeni, artyści i duchowni. To właśnie tu spoczywają – zaznacza Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka i przewodnik miejski. Cmentarz Wojskowy na Powązkach to miejsce spoczynku wielu postaci, których historia i czyny stanowią dzisiaj niezwykłą opowieść o odległych latach. Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się m.in. gdzie spoczywa autor "Czerwonej Zarazy”, kto odpowiadał za najbardziej spektakularną akcję podziemnego wymiaru sprawiedliwości czy kto się licytował z Niemcami za więźniów z Al. Szucha.

29 września (niedziela), godz. 11.00 – 13.00
Zbiórka przed główną bramą Cmentarza Wojskowego, od strony ulicy Powązkowskiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h