Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 06:08

Żoliborz świętuje! Nadchodzą urodziny Placu Wilsona

Nadchodzący weekend należy do wyjątkowych. Zbliża się jedna z ważniejszych imprez na Żoliborzu.

Szałas i hałas – piknik na plaży

Mieszkańcy terenów nadwiślanych w tym roku są beneficjentami wydarzeń organizowanych w ramach projektu Cysta Wisła. Obejmuje on również kultową plażę Żoliborz. Już w najbliższą sobotę dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w grze na djembe’ach. „Dorośli i młodzież wezmą udział w całodniowych warsztatach wikliniarskich w ramach których wyplotą wspólnie szałas. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert „dzikiej” jak Wisła muzyki oraz muzyczno-taneczne jam session” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Tego dnia koncert zagra zespoł Moribaya.

14 września (sobota), godz. 15.00
plaża Żoliborz

Dancing Międzypokoleniowy na koniec lata!

Rytm pod tańce w plenerze narzuci dwójka DJ. Będą to przedstawiciele dwóch pokoleń. Zamiennie zagra senior: DJ Jerry i junior: Mac Polco.

„Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. W ramach swojej działalności organizuje imprezy klubowe, Senior DJs Academy, prowadzi agencję epizodystów, modeli, aktorów 50+ oraz silver inflencerów” – podkreślają organizatorzy.

15 września (niedziela), godz. 16.00
Prochownia Żoliborz

Urodziny Placu Wilsona

To jedna z ważniejszych imprez w żoliborskim kalendarzu. W programie wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano strefę ze zjeżdżalnią, karuzelą i bungee. Odbędą się również zabawy i gry podwórkowe. Nie zabraknie warsztatów, w których może wziąć udział każdy. Poznamy tajniki tworzenia komiksu i gwary warszawskiej. W praktyce dowiemy się czym jest modelarstwo. Budowana ma być makieta Placu Wilsona.

Ponadto warsztaty kulinarne poprowadzi Jakub i Gaja Kuroń. Dzień urodzin zainauguruje zwiedzanie okolic Placu Wilsona z przewodnikiem. Program wypełnia wykład Marcina Dobrowolskiego, który potrafi zaciekawić historią. Przedstawi on przegląd najdziwniejszych pomysłów na odrodzoną Polskę, które o mały włos a by się zrealizowały. Warty uwagi jest również panel dyskusyjny o historii, charakterze, zaletach, potencjale i słabych stronach placu Wilsona.

Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Elektryczne Gitary.

15 września (niedziela), 12.00 – 22.00
Park im. Stefana Żeromskiego

Joga na trawie

Miłośnicy jogi mogą wspólnie poćwiczyć na świeżym powietrzu w Parku Żeromskiego przy Prochowni Żoliborz. Zajęcia dedykowane dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania. Wystarczy wziąć ze sobą własną matę.

Praktyka jogi odbywać się będzie pod okiem Marceliny Sankowskiej ze szkoły Joga Żoliborz. Marcelina jogę praktykuje od ponad 8 lat, w 2012 roku ukończyła warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete, a 3 lata później dwukrotnie warsztaty Roberta Spicy. W 2014 skończyła studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga.

„Hatha joga według tradycji B.K.S. Iyengara to połączenie tradycji z nowoczesną metodologią. Joga w tej tradycji to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje (asany), które wzmacniają i regenerują ciało, poprawiają koncentrację, relaksują i są pomocne przy problemach z kręgosłupem. Poziom zajęć dostosowany będzie do możliwości i potrzeb uczestników” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

15 września (niedziela), godz. 10.00
Prochownia Żoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h