Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:57

Żoliborzanka wybrana jedną z najpiękniejszych Polek

W miniony piątek 28 czerwca odbyła się finałowa gala 95. edycji konkursu Miss Polonia. W konkursie zobaczyć mogliśmy dziewczyny z całej Polski oraz reprezentantki Polonii z zagranicy, ale jedna z finalistek rzuciła się nam najbardziej w oczy - Aleksandra Wielogórska.
Miss Polonia 2024 finalistka Aleksandra Wielogórska
Aleksandra Wielogórska finalistka konkursu Miss Polonia 2024

Autor: Magdalena Michalak

Ola od zawsze charakteryzowała się zawziętością i z chęcią brała udział w różnego rodzaju grach czy konkursach, więc nic dziwnego, że postanowiła zawalczyć o tytuł najpiękniejszej Polki w kraju. Najpierw w lutym dostała się do półfinału konkursu, a później w kwietniu po castingach, do samego finału z 24. innymi dziewczynami. Szło jej bardzo dobrze, dostała się do finału i skończyła prawie na samym podium, bo w top 5 konkursu na rok 2024 - jest to duże osiągnięcie.  

Kim jest Ola?

Od dziecka związana jest z Żoliborzem – tu się wychowała i zaczynała edukację. Szkołę średnią rozpoczęła na warszawskim Śródmieściu, a kończyła w Stanach Zjednoczonych na stypendium sportowo-naukowym, gdzie grała w siatkówkę. Po liceum postanowiła nie wracać jeszcze na stałe do Polski i spróbować swoich sił w Szwecji. Rozpoczęła tam studia na kierunku ekonomia i biznes międzynarodowy na Uniwersytecie w Göteborgu. Do udziału w konkursie zachęciła ją ciocia, a pomysł ten spotkał się z dużym wsparciem ze strony jej najbliższej rodziny.  

fot. Magdalena Michalak

Chęć pomocy innym

Od 9 lat walczy z cukrzycą typu 1 – z związku z tym współpracuje z Fundacją Dla Dzieci z Cukrzycą, by pomagać oraz edukować w tym temacie. Często bierze udział w wydarzeniach podnoszących świadomość o chorobie i pokazuje, że mimo cukrzycy można żyć pełnią życia. Stara się dodawać otuchy nie tylko chorym dzieciom, ale także ich rodzicom, dla których diagnoza i choroba ukochanego dziecka także nie jest czymś łatwym. Przez swoją działalność, w konkursie została wyróżniona jako jedna z ośmiu kandydatek do tytuł Miss Polonia Piękna z Przekazem, których projekty w akcji “Korona z głowy” na rzecz pomocy innym, przykuły najwięcej uwagi.  

Finał Miss Polonia

Na finałowej gali 16. sędziów wybrało najpierw dziesięć, a później pięć finałowych kandydatek, które walczyły o tytuł Miss Polonia 2024. Oli nie udało się go zdobyć, ale zdobyła jeden z tytułów specjalnych – Miss Polonia Alfaparf Milano 2024 za najpiękniejsze włosy. Wygrała też tym samym roczną opiekę stylizacyjną włosów, właśnie od Alfaparf Milano Professional.  

Oprócz Oli do finałowej piątki dostały się Laura Brzezińska z Olecka, Emily Reng z Chicago, która została drugą vice Miss Polonia, Agata Kwiecień z Pińczowa, teraz z tytułem vice Miss Polonia i Maja Klajda z Łęcznej, która wygrała cały konkurs i została Miss Polonia 2024. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h