Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:32

Prywatne Technikum HERMES: Szkoła Przyszłości z Indywidualnym Podejściem

Prywatne Technikum Handlowo-Menedżerskie HERMES na Bielanach to miejsce, które od 1999 roku stawia na indywidualne podejście do uczniów, nowoczesne metody nauczania i rozwój osobisty. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz szerokiej ofercie edukacyjnej, uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę, ale i umiejętności potrzebne w przyszłej karierze.
Prywatne Technikum HERMES: Szkoła Przyszłości z Indywidualnym Podejściem

Źródło: Archiwum własne

Na Bielanach przy ulicy Kochanowskiego 1 mieści się Prywatne Technikum Handlowo-Menedżerskie HERMES. Jest to szkoła niepubliczna z uprawnieniami szkoły publicznej, kształcąca w zawodach technik handlowiec i technik informatyk. Szkoła realizuje podstawę programową oraz zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną zgodnie z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.

Jednak HERMES wyróżnia się na tle przeciętnych techników. To, co czyni tę szkołę wyjątkową, to indywidualne podejście do każdego ucznia oraz uważność w relacjach pomiędzy uczniami a kadrą pedagogiczną. Każdy uczeń może liczyć na czas i uwagę nauczycieli.

Prywatne Technikum Handlowo-Menedżerskie HERMES zostało założone w 1999 roku przez Joannę Krzywosądzką. Od samego początku celem założycielki było stworzenie bezpiecznego miejsca, które daje szansę uczniom wymagającym większej uwagi. Dziś szkoła kontynuuje tę misję, rozszerzając ją o indywidualne podejście do potrzeb każdego ucznia. Podkreślamy pozytywy i wspieramy tam, gdzie jest to konieczne. Nasi specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej są dostępni dla każdego ucznia.

Dbamy o współpracę z rodzicami, organizując spotkania, wymianę perspektyw i wspólne poszukiwanie najlepszych rozwiązań. Dialog i porozumienie są dla nas kluczowe. Regularnie rozmawiamy z uczniami, słuchamy ich oraz uczymy porozumiewania się w duchu wzajemnej empatii i bez przemocy. Co tydzień klasy mają warsztaty wspierające.

Każda rozmowa jest dla nas okazją do nauki i zmiany, ponieważ każdy uczeń jest inny i wymaga indywidualnych rozwiązań. Nawet jeśli nie wszystko udaje się od razu, dążymy do znalezienia odpowiedniego rozwiązania.

Technikum HERMES koncentruje się nie tylko na teraźniejszości, ale również na przyszłości. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez profesjonalnych praktyków, a uczniowie realizują rozszerzone przedmioty, takie jak język angielski i matematyka. Dla chętnych oferowana jest również arteterapia.

Pokazujemy naszym uczniom możliwości, które mogą wykorzystać w przyszłej karierze zawodowej. Nowoczesne pracownie wyposażone w komputery, telewizory, tablice interaktywne i drukarki 3D pozwalają oswoić się z nowymi technologiami. Zajęcia z doradztwa zawodowego pomagają uczniom planować ścieżkę kariery i poznawać swoje mocne strony.

Realizujemy również projekty międzynarodowe. Obecnie gościmy dwóch wolontariuszy z AIESEC, którzy pochodzą z Pakistanu i Hongkongu. Dzięki temu uczniowie mają możliwość poznania innych kultur i praktyki języka angielskiego. Zajęcia z native speakerem dodatkowo rozwijają umiejętności językowe.

W zeszłym roku uczniowie wzięli udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Bielański Ośrodek Kultury, co zaowocowało powstaniem dwóch filmów, które można obejrzeć na naszej stronie. W nadchodzącym roku szkolnym planujemy udział w warsztatach podcastowych.

Nawiązaliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Leona Koźmińskiego i Szkołą Główną Handlową. Nasi uczniowie angażują się również w wolontariaty. Tak szerokie podejście do rozwoju młodzieży oraz zaangażowanie uczniów i nauczycieli przyniosło bardzo dobre wyniki na egzaminach maturalnych. Z języka angielskiego najniższy wynik to 80%, a kilku uczniów osiągnęło wynik 100%.

Prywatne Technikum Handlowo-Menedżerskie HERMES to szkoła nastawiona na rozwój zarówno uczniów, jak i samej placówki. Chcemy, aby pozytywna zmiana była stałą częścią życia naszej szkoły. Dołączcie do nas.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ