Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:31
Reklama

Będzie głośno - przegląd syren alarmowych

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o konieczności przeprowadzenia przeglądu punktów alarmowych na terenie Miasta Stołecznego Warszawy. Odbędzie się on w terminie 24 kwietnia – 24 maja 2024 r. w dni robocze w godzinach 8.00 -16.00.
Będzie głośno - przegląd syren alarmowych

Źródło: UM Warszawa

W tym artykule przeczytasz o:

  • przeglądzie syren alarmowych
  • jak będzie przebiegał test 

Test polegać będzie na uruchomieniu pojedynczo syren rozmieszczonych w różnych częściach miasta, które ujęte są w Wojewódzkim Systemie Alarmowania i Ostrzegania Ludności. Sygnał będzie jedno i trzy minutowy, modulowany i ciągły. Do 24 maja, w dni robocze, w godzinach 8.00-16.00, także mieszkańcy Żoliborza i Bielan będą mogli usłyszeć sygnały alarmowe. Po usłyszeniu sygnałów alarmowych mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności.

Podstawową funkcją systemu alarmowania i ostrzegania ludności jest nadawanie akustycznych sygnałów alarmowych w przypadku wystąpienia zagrożenia dla mieszkańców. Ogłoszenie alarmu stanowi sygnał modulowany trwający trzy minuty, natomiast odwołanie alarmu sygnał ciągły nadawany w czasie trzech minut. Istnieje również możliwość nadawania komunikatów głosowych. Poza alarmowaniem w sytuacji zagrożenia, system jest wykorzystywany także w trakcie ćwiczeń i testów oraz w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń, poprzez nadawanie sygnału treningowego. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h