Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:47

Lista Trzeciej Drogi do Rady Warszawy z Żoliborza i Bielan

Znamy listę kandydatów Trzeciej Drogi do Rady Miasta Stołecznego Warszawy na Żoliborzu i Bielanach. Znaleźli się na niej działacze Polski 2050 Szymona Hołowni, Polskiego Stronnictwa Ludowego i dzielnicowych ruchów miejskich.

W tym artykule przeczytasz o:

  • strategii Trzeciej Drogi w wyborach samorządowych
  • kandydatach do rady miasta z Żoliborza i Bielan

Trzecia Droga dysponując stosunkowo słabo rozbudowanymi strukturami terenowymi zdecydowała się na sojusz z niektórymi ruchami miejskimi, które w 2018 roku startowały przede wszystkim z list stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Są wśród nich aktywiści z Ochoty, Ursynowa, Wilanowa, Białołęki czy Bemowa. Przypomnijmy też, że Trzecia Droga nie wystawiła w tych wyborach własnego kandydata na prezydenta Warszawy, ale poparła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego.  

Kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Miasta Stołecznego Warszawy z okręgu Bielany i Żoliborz:

1. Jan Strzeżek
- bielański radny wybrany w poprzednich wyborach z listy PiS. Strzeżek dał się poznać także na szczeblu ogólnnokrajowym, między innymi jako rzecznik partii Porozumienie Jarosława Gowina. Z Trzecią Drogą związał się już jakiś czas temu i startował w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu z listy tej koalicji. 

2. Patryk Bernardelli
- pochodzi ze Szczecina, ale od 6 lat mieszka na warszawskich Bielanach. Z wykształcenia jest magistrem prawa. Działa w lokalnych stowarzyszeniach Razem dla Bielan oraz Warszawskie Forum Samorządowe. Od 2023 roku pełni funkcję przewodniczącego rady osiedla Olszyna. 

3. Łukasz Krawcewicz
- ekspert rynku odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki.

4. Małgorzata Mochtak
- ekspert z zakresu funduszy europejskich. Funduszami europejskimi zajmuje się od 2005 roku. Od 2009 roku pracuje jako urzędnik samorządowy.

5. Ben Sassi
- adiunkt w Katedrze Teorii, Filozofii i Historii Prawa w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest absolwentem prawa oraz stosunków międzynarodowych, zajmuje się teorią i historią prawa.

6. Emilia Wawryniuk
- artystka i aktywistka o korzeniach polsko-ukraińskich. Mieszka na Marymoncie od 14 lat. Z wykształcenia jest m.in. ukrainistką. Działa w Stowarzyszeniu Polska 2050 od początku jego istnienia, a teraz również w partii. Prowadzi profil na FB o nazwie: „Żoliborz dawniej i dziś”.

7. Hanna Badowska

8. Maciej Owerko


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 24 km/h