Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 00:31
Reklama

Bielańskie mikołajki

W sąsiedniej dzielnicy już w najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie mikołajkowe z atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dla nieco starszych mieszkanek i mieszkańców.
Bielańskie mikołajki

Źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Długo oczekiwane Bielańskie Mikołajki już tuż, tuż! 3 grudnia przy Urzędzie Dzielnicy Bielany rozkwitnie świąteczna wioska, a najmłodsi mieszkańcy będą mieli okazję spotkać wyjątkowych gości i wziąć udział w licznych atrakcjach.

Na scenie pojawią się gwiazdy muzyczne, takie jak zespół Pectus, Viva La Musica i artyści Fundacji Rozwoju Pasji JoséSong, aby umilić wieczór mieszkańcom Żoliborza i Bielan. Nie zabraknie także niezwykłego gościa specjalnego - samego Świętego Mikołaja, który przyniesie ze sobą worek pełen prezentów.

W trakcie wydarzenia mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnego gotowania świątecznych przysmaków z renomowanym szefem kuchni, Kurtem Schellerem, który poprowadzi kulinarną uczty wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy przygotowali również wiele świątecznych atrakcji, takich jak rodzinne warsztaty ozdób świątecznych, animacje dla dzieci oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tradycyjnie także rozpocznie się bajkowa iluminacja świąteczna, a na jarmarku będzie można nabyć przepiękne ozdoby, miody, świece czy stroiki.

Szczególnym punktem wydarzenia będzie jarmark świąteczny, na którym mieszkańcy będą mieli okazję nie tylko nabyć oryginalne prezenty, ale także spróbować pyszności z kawiarni Las i restauracji Karma Bielany.

Ekologiczne mikołajki

A to nie koniec niespodzianek! W ramach akcji ekologicznej, mieszkańcy będą mogli wymienić zużyte elektroodpady na świerki. Wystarczy przynieść m.in. ładowarki, telefony, komputery, baterie (minimum 100 sztuk), sprzęt RTV/AGD do punktu zlokalizowanego na parkingu urzędu.

Bielańskie Mikołajki odbędą się 3 grudnia, niedzielę. Jarmark rozpocznie się o godzinie 12:00, natomiast atrakcje związane z Mikołajkami oraz wydawanie choinek wystartują o godzinie 14:00. Wydarzenie odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy Urzędzie Dzielnicy Bielany, od strony ul. S. Żeromskiego.

Wstęp na imprezę jest wolny. Organizatorzy zalecają ubranie się ciepło, aby móc swobodnie korzystać z licznych atrakcji. Dla zmarzluchów przygotowano gorącą zimową herbatę oraz pyszny barszcz czerwony, by umilić zimowy dzień mieszkańcom Żoliborza i Bielan, a także wszystkim pozostałym gościom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h