Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:58
Reklama

"Mieszczanin szlachcicem" w kinie Elektronik

Niezwykła grupa teatralna zaprezentowała sztukę Moliera.
"Mieszczanin szlachcicem" w kinie Elektronik

Źródło: Kino Elektronik

Środowy wieczór w Kinie Elektronik był pełen kultury i emocji podczas wyjątkowego spektaklu "Mieszczanin szlachcicem" Jeana Bapiste’a Moliera, w wykonaniu Otwartego Teatru Improwizowanego.

W przedstawieniu wzięły udział zespoły teatralne z kilku warszawskich domów samopomocy, takich jak Środowiskowy Dom Samopomocy - Żoliborz, Środowiskowy Dom Samopomocy Pod Daszkiem, Środowiskowy Dom Samopomocy "Na Targówku", oraz Bielański Środowiskowy Dom Samopomocy, który odpowiedzialny był również za nowoczesną scenografię cyfrową.

Spektakl został uświetniony obecnością burmistrza dzielnicy Żoliborz - Pawła Michalca oraz zastępcy burmistrza Woli - Wojciecha Lesiuka, którzy serdecznie powitali zarówno aktorów, jak i publiczność.

"Mieszczanin szlachcicem" to sztuka, którą Otwarty Teatr Improwizowany po raz pierwszy zaprezentował już w 2006 roku, a od tego czasu cieszy się nieustającym powodzeniem. Wczorajsze przedstawienie było kolejnym doskonałym aktorskim wcieleniem, co nie mogło przejść bez zasłużonych oklasków.

Otwarty Teatr Improwizowany to unikatowy projekt, gdzie aktorami są osoby z doświadczeniem choroby psychicznej. Powstał dzięki arteterapeutycznej pracy terapeutów w warszawskich środowiskowych domach samopomocy, wspierających osoby z diagnozami psychiatrycznymi.

Gratulujemy organizatorom i aktorom tego niezwykłego wydarzenia, a także dziękujemy wszystkim widzom za liczne przybycie, które uczyniło wieczór niezapomnianym.

Przeczytaj również: Teatr Nowe Formy: o pasji do teatru i nowej zawodowej drodze życia

Teatr Nowe Formy, założony przez trójkę artystów – Rafała, Radka i Magdę, jest sceną artystyczną, przestrzenią integralną, łączącą sztukę, terapię, i teorię integralną. W rozmowie odkrywamy, jak z pasji i buntu, narodziła się idea Nowych Form oraz jak spektakle, jak "Nie kocham mojego syna," mają wpływ na widzów i społeczeństwo


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h