Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:23

Wyjątkowa wystawa - ostatni dzwonek!

W Galerii Brama Bielańska w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej trwa wyjątkowa wystawa malarstwa Ludwiga Valentina Angerera Starszego. Finisaż jutro o 14:00.

Przypominamy, że jeszcze tylko do jutra obecna jest wyjątkowa wystawa malarstwa Ludwiga Valentina Angerera Starszego w Galerii Brama Bielańska w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej! Wstęp jest bezpłatny, a to doskonała okazja, aby podziwiać dzieła tego uznawanego niemieckiego malarza, reprezentującego nurt realizmu magicznego. Ludwig Angerer często czerpie inspirację z mitologii greckiej, tradycji chrześcijańskiej, opery oraz architektury. W jego sztuce odnajdziemy również liczne motywy zwierzęce.

Warto wspomnieć, że dzięki swojej kreatywności, a także grafice koncepcyjnej stworzonej do filmu "Niekończąca się opowieść II," Angerer Starszy zdobył prestiżową Bawarską Nagrodę Filmową i na stałe zapisał się w historii jako inspirator milionów widzów. Jego fantastyczne obrazy cieszą się uznaniem na całym świecie.

Artysta jest również twórcą wielu fascynujących i oryginalnych dzieł, takich jak sześciometrowy żyrandol w kształcie 113 strusich jajek czy zamek Getriebe-Burg wykonany z oryginalnej skrzyni biegów Audi. Nie zabrakło również dzieł, które prezentują jego niezwykłą wizję i przekształcają rzeczywistość, takie jak praca stworzona dla firmy Wolf Klimatechnik, która stanowi prawdziwą szkołę wizji.

Pragniemy również podkreślić, że przez cały listopad istnieje możliwość zwiedzania Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej za jedyne 1 zł, a w czwartki wstęp jest bezpłatny.

Przeczytaj również: Zatrasie w ewidencji zabytków?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 26 km/h