Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 czerwca 2024 13:32

Nowa inwestycja na Mickiewicza

Planowana inwestycja mieszkaniowa przy ul. Mickiewicza 63 to projekt zgodny z ustawą "Lex deweloper" z 2018 roku, mający na celu stworzenie nowego, wielorodzinnego budynku mieszkaniowego w dzielnicy Żoliborz. Planowana zabudowa będzie składać się z jednego siedmiokondygnacyjnego budynku na planie litery L z około 80 lokalami mieszkalnymi. Budynek ten będzie usytuowany wzdłuż ulicy Mickiewicza, co ma na celu kształtowanie nowoczesnej pierzei ulicznej.
Nowa inwestycja na Mickiewicza

Źródło: Wizualizacja inwestycji: mickiewicza63.pl

W parterze budynku, od strony ul. Mickiewicza, przewidziano kilka lokali handlowo-usługowych, a przed nimi zostaną umieszczone obszary zielone, ławki oraz stojaki na rowery. Wewnątrz inwestycji, otoczonej budynkiem mieszkalnym, powstanie ogólnodostępny dziedziniec, który zostanie przekształcony w zieloną przestrzeń z placem zabaw. Ten obszar będzie dostępny zarówno od strony ul. Mickiewicza, jak i ul. Skotnickiej i będzie służyć mieszkańcom Żoliborza.

Deweloper informuje, że projekt architektoniczny ma nawiązywać do charakterystycznych cech żoliborskiego modernizmu, prezentując prostą formę budynku, wycofanie ostatniej kondygnacji, spokojny rytm okien oraz lekką obłość narożników. Wszystko to ma tworzyć harmonijną całość.

Warto zaznaczyć, że projekt zakłada również duże zaangażowanie w kwestie ekologii i komfortu życia mieszkańców. Inwestycja zostanie zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie użytkowników i spełnieniu standardów certyfikacji Zielonego Domu lub BREEAM, co podkreśla zrównoważony charakter projektu.

Ponadto, planowana inwestycja uwzględnia tereny rekreacji i wypoczynku, miejsca parkingowe dla rowerów oraz lokale usługowe, które wzbogacą ofertę handlowo-usługową w okolicy. Projekt zakłada również modernizację boisk szkolnych w sąsiedztwie, co przyczyni się do poprawy infrastruktury oświatowej w dzielnicy Żoliborz.

Według informacji dewelopera, projekt jest efektem dialogu z mieszkańcami i lokalnymi władzami, a jego celem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców i zapewnienie wyższego standardu życia w tej części Warszawy.

Deweloper zaplanował dwa spotkania w ramach dialogu o inwestycji, podczas których mieszkańcy i zainteresowane strony będą mieli możliwość przedyskutowania projektu oraz wyrażenia swoich opinii i sugestii. Pierwsze spotkanie odbędzie się online, a drugie w formie tradycyjnego spotkania w budynku Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej 1 w Warszawie.

Jak czytamy na stronie dewelopera. Projekt realizowany jest przez Yareal Polska, renomowanego dewelopera w Polsce, przy współpracy z pracownią architektoniczną Kulczyński Architekt, której laureatami są liczne nagrody z zakresu architektury i kształtowania przestrzeni publicznej.

Przeczytaj również: Wybierz z nami Warszawskie Drzewo Roku!

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku ma na celu wyróżnienie drzewa, które ze względu na swoją historię i cechy gatunkowe zasługuje na tytuł "Warszawskiego Drzewa Roku 2023". To znaczące wydarzenie organizowane przez Zarząd Zieleni Warszawy, które zjednocza miłośników przyrody w docenieniu wartości drzew rosnących na terenie stolicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kaczorek 28.11.2023 12:59
dialog jednostronny?

Zoli 23.10.2023 20:31
Koszmar

Oni 23.10.2023 22:03
Nie koniecznie.

PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h