Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 01:57
Reklama

Wybierz z nami Warszawskie Drzewo Roku!

Rozpoczął się plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku 2023, który stanowi ważne wydarzenie dla miłośników przyrody i zieleni w stolicy Polski. Mieszkańcy Warszawy mają okazję codziennie do 10 listopada oddać swój głos na swojego ulubionego kandydata.
Wybierz z nami Warszawskie Drzewo Roku!

Źródło: Urząd Dzielnicy Żoliborz

Jednym z uczestników tego konkursu jest dąb szypułkowy rosnący na skwerze Ludwika Bergera "Goliata", usytuowanym przy skrzyżowaniu ul. Śmiałej i ul. gen. J. Zajączka. To imponujące drzewo wyróżnia się swoimi rozmiarami - obwód wynosi aż 307 cm, a wysokość sięga około 19 metrów.

Mieszkańcy opisują to drzewo jako "bajkowe i majestatyczne", podkreślając, że zmienia ono swoją aurę w zależności od pory dnia. Rano emanuje spokojem i dostojnością, w południe zapewnia cień, a o zachodzie słońca wydaje się być prawdziwą krainą skrzatów. Nawet podczas zbierania się burzowych chmur drzewo budzi respekt swoją obecnością. Jego gałęzie są tak imponująco masywne, że spacerujący pod nim przechodnie nie mogą się oprzeć pokłonowi.

To dąb szypułkowy uroczyście zdobi się wczesną wiosną wielobarwnym dywanem z krokusów, co tylko podkreśla jego wyjątkowość.

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku ma na celu wyróżnienie drzewa, które ze względu na swoją historię i cechy gatunkowe zasługuje na tytuł "Warszawskiego Drzewa Roku 2023". To znaczące wydarzenie organizowane przez Zarząd Zieleni Warszawy, które zjednocza miłośników przyrody w docenieniu wartości drzew rosnących na terenie stolicy.

Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy i interesujesz się ochroną przyrody, zachęcamy do udziału w tym plebiscycie i oddania swojego głosu na wyjątkowe drzewo, które zdaniem wielu zasługuje na to wyróżnienie. Głosować można codziennie z tego samego adresu IP aż do 10 listopada.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h