Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 22:36

[podcast] MAZOpikniki - poznaj dziedzictwo Mazowsza i lokalną społeczność regionu w rozmowie z Izabelą Stelmańską

Samorząd Województwa Mazowieckiego przygotował cykl pikników plenerowych. „MAZOpikniki to okazja do integracji społeczności mazowieckiej i podnoszenia świadomości, że jesteśmy większą grupą” – mówi Izabela Stelmańska, zastępczyni dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystki w Samorządzie Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy do odsłuchania podcastu w ramach cyklu „Odpocznij na Mazowszu”.

MAZOpikniki to cykl 15 pikników w różnych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego. W tym roku odbyło się już 12 z nich, a 3 jeszcze przed nami. Na każdym pikniku czekają m. in. lokalne przysmaki i wyroby ludowe, miasteczko zdrowia, czy kabaret  Posłuchaj naszego podcastu, aby dowiedzieć się więcej na temat tych atrakcji. 

Weź udział w ostatnich MAZOpiknikach w tym roku. Poznaj m. in. specjały Mazowsza

Lato powoli się kończy, warto więc wykorzystać ostatnie ciepłe weekendy i spędzić je na świeżym powietrzu. Przed nami jeszcze 3 MAZOpikniki, które odbędą się w Żyrardowie (9 września), Sannikach (16 września) i Ciechanowie (23 września).

Lista atrakcji w każdym miejscu jest podobna, ale to, co zastaniemy na konkretnych stoiskach różni się od danego regionu. Dlaczego tak jest, wyjaśnia dyrektor Izabela Stelmańska – Kuchnia mazowiecka jest zbiorem różnych kuchni. Ja na przykład lubię czerpać ze wschodniej, albo północnej strony Mazowsza takie przysmaki jak fafernuchy, bęcwały, czy siuforek. Na MAZOpiknikach możemy skosztować tego, co przygotują koła gospodyń wiejskich z danego terenu. Więcej na temat specjałów i kultury Mazowsza rozmawiamy w naszym podsaście.

Zmieniają się sposoby wypoczywania. Coraz bardziej doceniamy lokalną turystykę

Coraz częściej wyjeżdżamy na krótkie, ale częstsze wyjazdy i w ten sposób odpoczywamy. Pandemia spowodowała dodatkowo, że zaczęliśmy szukać możliwości wypoczynku blisko domu. Ten trend się utrzymuje i w tę stronę rozwija się turystyka, także na Mazowszu. Mamy chociażby wiele rzek, idealnych na kajaki – mówi Izabela Stelmańska. Lokalna turystyka to kolejny temat, o którym rozmawialiśmy. Słuchając naszej rozmowy dowiesz się o innych trendach i historii turystyki w naszym rejonie.

Nasz najnowszy podcast jest więc źródłem wiedzy o turystyce na Mazowszu, kulturze naszego regionu i działalności Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wszystkie te tematy łączą w sobie MAZOpikniki, które dodają jeszcze wiele innych atrakcji. Wybierzcie się na ostatnie 3 pikniki w tym roku, aby przekonać się, w jak pięknym regionie mieszkamy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h