Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:55

Wydarzenia na Żoliborzu: koncerty, warsztaty ogrodnicze, przedpremierowy pokaz filmu i spacer z przewodnikiem

Przed nami koncert improwizowanej muzyki, warsztaty ogrodnicze z akcją wymiany nasion i roślin, przedpremierowy pokaz filmu 'OSIEM GÓR' oraz spacer z przewodnikiem wokół Cytadeli Warszawskiej.

tu i tam

W sobotę odbędzie się koncert muzyki improwizowanej do tekstów Aldony Jacórzyńskiej oraz na prezentacja video klipu w reżyserii Małgorzaty Szyszki z udziałem zdjęć autorstwa Artura Sochana.

Głównymi wykonawcami są Aldona Jacórzyńska - autorka tekstów oraz wokalistka oraz Alexey Vorsoba - akordeonista. W trakcie wieczoru będzie można posłuchać wielu niezapomnianych utworów, których teksty stworzyła sama Aldona Jacórzyńska.

W trakcie koncertu będzie także prezentowany video klip, który powstał pod kierownictwem reżyserki Małgorzaty Szyszki. Za piękne zdjęcia w klipie odpowiada Artur Sochan.

Całe wydarzenie zostało przygotowane pod opieką artystyczną Małgorzaty Szyszki, która zadbała o każdy szczegół, by uczestnicy mogli doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

Kiedy? – Sobota, 22 kwietnia o godz. 19.00
Gdzie? – PanDymińska

Z kwiatem Ci do twarzy - warsztaty ogrodnicze

Przed nami pierwsze warsztaty w ramach nowego cyklu, podczas których odbędzie się akcja rozdawania i wymiany wiosennych nasion i roślin. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się trochę o wiosennej uprawie i sianiu, a także będą mieli okazję wykonać doniczki z papieru.

Warsztaty poprowadzi Fundacji alter eko. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy, które można dokonać za pośrednictwem strony https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45213?

Kiedy? – Sobota, 22 kwietnia o godz. 12.00
Gdzie? – Pawilon Kulturalny

Pokaz przedpremierowy: "OSIEM GÓR"

Najnowszy film znanego reżysera, twórcy hitu "Mój piękny syn", już wkrótce trafi na ekrany kin. Tym razem reżyser postanowił opowiedzieć historię trzydziestoletniego Pietro, który porzuca zatłoczone miasto i wyrusza w nieznane, dzikie włoskie Alpy, by odnaleźć samego siebie.

Dla miłośników kina już w tę sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 20:00 odbędzie się wyjątkowy pokaz przedpremierowy. To niepowtarzalna okazja, aby jako jedni z pierwszych zobaczyć najnowszy film tego wyjątkowego reżysera.

Bilety na pokaz przedpremierowy można nabyć na miejscu lub wcześniej za pośrednictwem strony internetowej kina.

Kiedy? – Sobota, 22 kwietnia o godz. 20.00
Gdzie? – Kino Wisła

Opresyjny gigant. Cytadela Warszawska. Spacer z przewodnikiem

Opowieść o Cytadeli Aleksandrowskiej, zbudowanej jako gigantyczne narzędzie represji, jest historią materializacji XIX-wiecznej myśli militarnej. Cytadela połknęła dawną posiadłość Joli Bord i zamieniła ją na koszary Gwardii Pieszej Koronnej, niszcząc jednocześnie bujnie rozwijający się zielony rejon Faworów.

Przyjdź i posłuchaj opowieści o tym, jak żyli więźniowie Cytadeli, jakie były ich warunki i jak zostawali przesłuchiwani. Dowiedz się, kto miał przy sobie grzebień, a kto zegarek. Przenieś się w czasie i zobacz, jak wyglądało życie Warszawy, kiedy stała się częścią Imperium Rosyjskiego i rosyjski język oraz rosyjski mundur zapanowały na jej ulicach.

Spacer wokół Cytadeli i na jej terenie rozpocznie się w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 14:00, przy ulicy Dymińskiej 9, róg Krajewskiego (na wprost Bramy Powązkowskiej Cytadeli). Oprowadzać będzie Monika, licencjonowana przewodniczka po Warszawie, rusycystka i rusofilka, która opowie historię Cytadeli Aleksandrowskiej więźniów.

Spacer będzie trwał około 2 godzin. Organizatorem wydarzenia jest Stolica Dobrych Historii. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 507857057. Wstęp na spacer jest wolny, jednak mile widziany będzie napiwek.

Kiedy? – Sobota, 22 kwietnia o godz. 15.00
Gdzie? – zbiórka przy ul. Dymińskiej 9 róg Krajewskiego (na wprost Bramy Powązkowskiej Cytadeli)

Bitnicy przeciw wojnie

To wydarzenie, pełne poezji, muzyki i performancu’u w ramach, którego wystąpią:

- 2nd Hand Beatnix (Jazzy Shit) - z udziałem Macieja Maguru Góralskiego i Andrzej Lal Kasprzyka (były członek Kryzysa)

- Piotr Dżafi Ornoch

- Trupa Miejska, czyli Zuza Gaińska, Rafał Smoliński i Konrad K'sadhu Zientara.

Wstęp na koncert wynosi 15 złotych.

Kiedy? – Niedziela, 23 kwietnia o godz. 19.00
Gdzie? – PraCoVnia Art-Club


z-kwiatem-ci-do-twarzy

z-kwiatem-ci-do-twarzy

spacer-po-cytadeli

spacer-po-cytadeli

wieczor-poezji-i-muzyki

wieczor-poezji-i-muzyki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h