Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 23:13
Reklama

Wydarzenia na Żoliborzu: koncert, warsztaty wielkanocne i pokazy filmów!

Święta wielkanocne tuż tuż. W związku z tym w Forcie Sokolnickiego odbędą się warsztaty wielkanocne. Dodatkowo w nadchodzące dni odbędzie się Script Fiesta, koncert Roberto Delira, spotkanie autorskie z Bogdanem Frymorgenem, a także przedpremierowy pokaz filmu Bezmiar.

Script Fiesta

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem filmów i seriali oraz szeroko pojętej sztuki filmowej. Warszawska Szkoła Filmowa organizuje festiwal dla scenarzystów, jednak organizowane panele oraz pokazy są na tyle ciekawe, że mogą zainteresować również miłośników filmu i serialu.

Script fiesta rozpoczyna się w czwartek, 30 marca i potrwa do 2 kwietnia. W programie przewidziano m.in. darmowe pokazy filmów takich jak „Inni ludzie” czy „Piosenki o miłości” oraz spotkanie z ich twórcami.

Wyróżniającym się na tle innych jest piątkowe wydarzenie „Noc teledysków” wraz ze spotkaniem z Moniką Brodką.

Tego samego dnia odbędzie się spotkanie z twórcami gry oraz anime ze świata „Cyberpunk 2077”.

Więcej o samym wydarzeniu pisaliśmy na łamach portalu gazetazoliborza.pl, gdzie znajdziecie również cały program festiwalu.

Kiedy? – Od czwartku, 30 marca do niedzieli, 2 kwietnia
Gdzie? – Kino Elektronik

Bogdan Frymorgen w Najlepszej Księgarni!

Tym razem w Najlepszej księgarni gościem będzie Bogdan Frymorgen, korespondent RMF FM w Londynie. Dziennikarz ma na koncie cztery książki takie jak: "Okruchy większej całości", "Sena", "Frymografia", "Początek wszystkiego".

Opis od wydawcy najnowszej książki „Początek wszystkiego” znajduje się poniżej:

„Początek wszystkiego jest trenem napisanym po śmierci matki. Frymorgen przeżywa ją z dziecięcą szczerością, ale prowadzi przez labirynt uczuć dorośle, bez melodramatu. Jesteśmy świadkami stopniowego oswajania żałoby. Autor nazywa ją potworem: »Czasami ocieka śluzem, innym razem nosi zatruty pióropusz i wściekle miota ogonem. Może też przybrać postać niewinną – łasi się wtedy puszyście, by w ułamku sekundy wbić zęby w aortę«. Kronika Frymorgena posiada swój muzyczny rytm i intensywność zróżnicowaną batutą czasu. Wewnętrzne impresje przeplatane są lapidarnymi wspomnieniami. Czasami punktem wyjścia jest złożony pod mikroskopem kadr z rodzinnego albumu, innym razem odległa historia, która uniwersalizuje najprostsze doświadczenia. Momentami brutalna, ale i rozbrajająco czuła książka, jest zapisem bolesnego rytuału przejścia. Dla jednych będzie projekcją nieuniknionego, dla innych powtórką z zaliczanego cierpienia. To emocjonalna transfuzja z żyły do żyły. Warto ją przeżyć.”

Kiedy? – Czwartek, 30 marca o godz. 19.00
Gdzie? – Najlepsza Księgarnia

Fort Sokolnickiego z warsztatami

Sobota w Forcie Sokolnickiego zapowiada się intensywnie. Tego dnia odbędą się warsztaty kulinarne z Jakubem Kuroniem. Tematem przewodnim będą nadchodzące Święta Wielkanocne.

Ponadto odbędzie się wiele różnorodnych warsztatów. W tym warsztaty z tworzenia porcelanowych ozdób, warsztatów ogrodniczych z sadzenia ziół, tworzenia bioróżnorodnych kul nasiennych, a także warsztaty barwienia i ozdabianie serwetek naturalnymi roślinami.

Oprócz warsztatów będzie możliwość kupienia różnego rodzaju produktów gastronomicznych na kiermaszu z żoliborskimi przedsiębiorcami.

Kiedy? – Sobota, 1 kwietnia o godz. 13.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

Bezmiar: pokaz przedpremierowy; olśniewająca rola Penélope Cruz

W kinie Wisła odbędą się przedpremierowy pokaz filmu "Bezmiar" z Penélope Cruz w roli głównej. „Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś. Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu” – czytamy w opisie filmu.

Bilety na seans dostępne są w kasie kina.

Kiedy? – Sobota, 1 kwietnia o godz. 18.30
Gdzie? – Kino Wisła

Delira w PraCoVni

Na scenie PraCoVni wystąpi Roberto Delira, który związany jest z Żywiołakiem. W opisie wydarzenia określany jest jako szalony customowiec i lutniołamacz muzycznych schematów. Na koncie ma swój solowy album „Kontinuum”. Brał również w produkcji muzyki m.in. do gier komputerowych takich jak Wiedźmin czy World of Tanks.

„W swej solowej odsłonie przeżywa on natomiast mroczny »romans« z lutnią barokową. Tu w naturalny dla siebie sposób wyciąga jednak z niej brzmienia i estetykę wykraczającą już poza nurt muzyki rekonstruowanej. Stawia na siebie. Niczym jego ulubiony Totte Mattson czy Jozef Van Wissem zabiera słuchaczy do świata onirycznych brzmień i hipnotycznych kompozycji wymykających się już znanym schematom muzyki dawnej. Melodie własne w sposób nieoczywisty zestawia z tymi zapisanymi choćby przez O.Kolberga dodając im »powietrza« i magicznej nostalgii.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Wstęp wolny jednak mile widziane jest wsparcie.

Kiedy? – Niedziela, 2 kwietnia o godz. 20.00
Gdzie? – PraCoVni


bogdan-frymorgen
bogdan-frymorgen

gotuj-z-kuroniem
gotuj-z-kuroniem

roberto-derila
roberto-derila


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h