Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 11:20

Darmowy pokaz nominowanego do Oscara filmu "Dom z drzazg". W trakcie wydarzenie będzie możliwość wsparcia Ukrainy

Nocą z 12 na 13 marca zostaną ogłoszeni laureaci Nagrody Akademii Filmowej. Jednak dzień wcześniej, 12 marca, w kinie Elektronik odbędzie się darmowy pokaz nominowanego do Oscara filmu "Dom z drzazg", który opowiada o ukraińskich dzieciach. Podczas tego wydarzenia będzie możliwość wsparcia organizacji pomagających Ukrainie.

"Dom z drzazg", w reżyserii Simona Lerenga Wilmonta, to poruszający film, który opowiada historię ukraińskich dzieci mieszkających w tymczasowym domu dziecka, położonym 20 kilometrów od linii frontu. Film ten ubiegać się będzie o tytuł najlepszego dokumentu na tegorocznych Oscarach. Tuż przed ceremonią wręczenia nagród, w warszawskim kinie Elektronik odbędzie się bezpłatny seans, podczas którego będzie można dołączyć do zbiórki na rzecz pomocy dzieciom na Ukrainie.

Dom z drzazg to film będący okazją do wyrażenie wsparcia dla ukraińskich dzieci

Film "Dom z drzazg" skupia się na trójce dzieci - Evie, Sashy i Kolyi - które oczekują na rozstrzygnięcie swojego losu. Nie ukazuje bitew ani pól walki, ale oferuje bardziej dogłębne spojrzenie na wpływ wojny na najbardziej wrażliwą część społeczeństwa. W tym poruszającym i głęboko intymnym dokumencie, trójka dzieci, która została tymczasowo pozbawiona rodziców, znajduje przyjaźń i iskierki nadziei w zniszczonych murach niezwykłego sierocińca we wschodniej Ukrainie. Grupa oddanych pracowników socjalnych tworzy chwile radości i wytchnienia od utraconego dzieciństwa.

Projekcja filmu stanowi okazję do wyrażenia wsparcia dla ukraińskich dzieci, które muszą przeżywać swoje dzieciństwo w czasie wojny. "Chciałem pokazać, że pomimo życia w cieniu wojny, były one również takie same jak wszystkie inne dzieci. Jak każde inne dziecko, przeżywają zauroczenie, uczą się tańca i cieszą się na Boże Narodzenie" - mówi reżyser filmu Simon Lereng Wilmont. - "Te małe chwile przyjemności i przebłyski radości pomagają uwierzyć, że zawsze jest nadzieja na lepszą przyszłość. Ale jednocześnie zdajesz sobie sprawę, jak bardzo są one kruche".

Zbiórkę na rzecz Fundacji można wesprzeć również online, na stronie https://zrzutka.pl/mjtpw5. Przed i po seansie w holu kina będzie można obejrzeć wystawę zdjęć z Kijowa. Całe wydarzenie jest organizowane przez Studium Europy Wschodniej i Fundację STUS.

Przeczytaj również: Jedyny taki festiwal w Polsce. Script Fiesta kolejny raz na Żoliborzu

Co roku jest to ważne wydarzenie dla wszystkich adeptów scenopisarstwa, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na warsztatach prowadzonych przez doświadczonych twórców z kraju i zagranicy. W ramach wydarzenia zaplanowano warsztaty prowadzone przez cenionych w środowisku scenarzystów, a także spotkania z przedstawicielami branży filmowej. Poza spotkaniami i warsztatami odbędą się również projekcje filmów. Szczegółowy przebieg całego wydarzenia dostępny będzie niebawem.

kadr_z_filmu_Dom_z_drzazg_rez_Sim3on_Lereng_Wilmont_1
kadr_z_filmu_Dom_z_drzazg_rez_Sim3on_Lereng_Wilmont_1

kadr_z_filmu_Dom_z_drzazg_rez_Simon_Lereng3_Wilmont_4
kadr_z_filmu_Dom_z_drzazg_rez_Simon_Lereng3_Wilmont_4


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ