Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 00:49
Reklama

Zapowiedź kulturalnych atrakcji na Żoliborzu: koncerty, warsztaty i wyjątkowa filmowa premiera

W nadchodzący weekend na Żoliborzu zapowiedziano wiele wydarzeń kulturalnych, od koncertów po warsztaty. Weekend na Żoliborzu rozpocznie sąsiedzkie pożegnanie Pawilonu Kulturalnego.

Spieszmy się korzystać z Pawilonu Kulturalnego, dopóki jeszcze jest - STYPA sąsiedzka z przytupem!

Wszystko wskazuje, że są to ostatnie dni funkcjonowania Pawilonu Kulturalnego na Sadach Żoliborskich w obecnej formie. Dzierżawczyni w kwietniu kończy się umowa i z powodu braku dialogu z dzielnicą nie ma zamiaru kontynuować swojej działalności.

Nie wiadomo jaki los czeka Pawilon, który dla mieszkańców stanowił miejsce do spotkań.

„Od połowy kwietnia postoi sobie bez nowego dzierżawcy, ale jak długo będzie niedostępny dla zainteresowanych odbiorców/ "klientów"? Decydenci nie określili nam widełek czasowych. Jako inicjatywa sąsiedzka chcielibyśmy podziękować obecnej Gospodyni, ale przede wszystkim Twórczyni Pawilonu Kulturalnego za doprowadzenie ruiny do obecnego stanu! Chcemy też po sąsiedzku podziękować za kilkuletnią konstruktywną współpracę przy naszych owocowych akcjach” – czytamy w wydarzeniu zorganizowanym przez Owocowe Sady Żoliborskie.

W ramach wydarzenia planowane są konkursy i zabawy. Na miejscu będzie można coś zjeść i popić. „BWIĄZUJĄ STROJE OWOCOWE. Dla najbardziej kreatywnych sąsiadów - mamy nagrody” – zapowiadają organizatorzy.

Kiedy? – Piątek, 10 marca o godz. 19.00
Gdzie? – Pawilon Kulturalny

Zadra - pokaz i spotkanie z Jakubem Gierszałem i Grzegorzem Mołdą w Elektroniku

W piątek odbędzie się premiera kinowa filmu „Zadra”. W kinie Elektronik ta premiera będzie wyjątkowa, ponieważ odbędzie się spotkanie z reżyserem Grzegorzem Mołdą oraz aktorem Jakubem Gierszałem.Spotkanie po filmie poprowadzi Marcin Radomski, krytyk i dziennikarz filmowy, autor kanału KINOrozmowa

Opis filmu:

„Zadra” to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. „Zadra” walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

Kiedy? – Piątek, 10 marca o godz. 19.00
Gdzie? - Kino Elektronik

Grzeczna sobota w Forcie

Nadchodzący weekend w Forcie Sokolnickiego zapowiada się dość intensywnie. W sobotę zapowiadanych jest kilka wydarzeń.

Jako pierwszy odbędzie się spektakl dla dzieci pod tytułem Czerwony Kapturek w wykonaniu teatru marionetkowego Barnaby. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spektakl zaplanowano na godzinę 15.00.

Nieco później odbędzie się muzyczna improwizacja. „Stworzymy bezpieczną przestrzeń do grzechotania, bębnienia, gwizdania, śpiewania, brządakania i tańczenia” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Nad wydarzeniem będą czuwać animatorzy i muzycy ze Stowarzyszenia Szmery, którzy specjalizują się w muzycznym improwizowaniu. Mile widziany jest każdy bez względu na wiek. Wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 16.00.

W tym samym czasie, czyli o godz. 16.00 rozpoczną się warsztaty rękodzielnicze, w trakcie których będzie można uszyć woreczek na zakupy lub wykonać techniką graficzna druku wypukłego niepowtarzalne dzieło. Dla dzieci będzie z kolei warsztat, w czasie którego w technice opus lapilli, czyli kamyków morskich i innych kamieni, będzie można wykonać kolorowe kompozycje.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: [email protected].

Na koniec, o godz. 18.00 zapowiadany jest koncert Grzecznych Chłopców. To młodzi artyści-jazzmani grający współczesny repertuar w autorskich retro-aranżacjach (swing, rock’n’roll, dixie, tango). „Elegancko przeniesiemy się do dawnych czasów, a może i nawet zatańczymy na patio” – obiecują organizatorzy.

Kiedy? – Sobota, 11 marca od godz. 15.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

Gombrowicz

Punktem wyjścia dla dwojga muzyków improwizujących był “Dziennik” Witolda Gombrowicza. Tekst ostry, bezlitosny, prowokujący; kwestionujący formę i wszelkie konwenanse. Pełen buntu, gniewu i niezgody na zastany porządek. Anna Gadt i Marcin Olak w swoich improwizacjach mierzą się z gombrowiczowskim podejściem do formy i konwenansu, starają się nadać swoim wypowiedziom charakter unikalny i prawdziwy, wolny od jakichkolwiek zależności formalnych czy stylistycznych.

Anna Gadt to improwizująca wokalistka jazzowa i autorka muzyki, klasycznie wykształcona pianistka. Reprezentantka europejskiej sceny jazzowej, łącząca wolną improwizację, muzykę klasyczną oraz contemporary jazz. W swoim dorobku ma siedem autorskich płyt. Wielokrotnie ngaradzana w muzycznych plebiscytach i wyróżniana w zestawieniach.

Marcin Olak jest gitarzystą, kompozytorem, muzykiem improwizującym i eksperymentującym. Gra na gitarach akustycznych i elektrycznych, nie stroniąc od preparacji. Chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyką współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free – jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Nagrał 11 autorskich płyt, z czego 6 ukazało się nakładem Fundacji Słuchaj.

Kiedy? – Sobota, 11 marca o godz. 20.00
Gdzie? – PanDymińska

Szalona Niedziela w Forcie Sokolnickiego

Szalona Niedziela w Forcie Sokolnickiego to:

• Otwarte warsztaty wizażu prowadzone przez PuderNice beauty team

• Wyjątkowe porady kosmetyczne

• Pokazy profesjonalnego makijażu

• Oferta żoliborskich salonów beauty

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Antka Smykiewicza.

Kiedy? – Niedziela, 12 marca o godz. 12.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego


grzeczni-chlopcy

grzeczni-chlopcy

warsztaty-rekodzielnicze

warsztaty-rekodzielnicze

gombrowicz

gombrowicz

szlona-niedziela

szlona-niedziela

pawilon

pawilon


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h