Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:05

Wydarzenia na Żoliborzu: Symbol polskiego kina na wielkim ekranie

Rusza cykl prezentujący historię polskiego kina. To nie jedyne wydarzenie zapowiadane w najbliższych dniach. Przed nami spotkanie autorskie, warsztaty z szycia i przeróbek ubrań oraz rockowy koncert.

Popiół i diament w kinie Elektronik - Krótka historia polskiego kina

W kinie Elektronik rusza cykl prezentujący najważniejsze filmy w historii polskiego kina. Jako pierwszy wyświetlony zostanie „Popiół i diament”. To film Andrzeja Wajdy, który zapisał się w historii polskiej kultury i światowego kina. Dzieło mistrza, określane jest jako symbol narodowej kinematografii.

W roli głównej zobaczymy Zbigniewa Cybulskiego jako Maćka Chełmickiego, młodego akowca, który otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR w przededniu zakończenia drugiej wojny światowej. „W tym samym czasie poznaje Krystynę (E. Krzyżewska), barmankę w hotelu. Rozdarty między poczuciem obowiązku a rodzącym się uczuciem będzie musiał dokonać wyboru. Tej nocy trwa bankiet z okazji zwycięstwa. Poranek okaże się dla bohatera tragiczny w skutkach” – czytamy w opisie filmu.

Bilety dostępne w cenie 10 złotych dostępne są w kasie kina.

Kiedy? – Czwartek, 16 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Kino Elektronik

Jerzy Franczak w Najlepszej | "Teraz opowiem wam wszystko"

W Najlepszej Księgarni z okazji wydania książki „Teraz opowiem wam wszystko” odbędzie się spotkanie z jej autorem Jerzym Franczakiem. Jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia, jest to fenomenalna relacja z codzienności, esej i powieść w jednym.”

Rozmowę poprowadzi literaturoznawczyni i pisarka Eliza Kącka.

Opis książki:

"Czy to jest dziennik? Pewnie tak, skoro składają się na niego datowane zapisy, powstające przez dziesięć lat, najczęściej w podróży lub pod wpływem lektur. Ale to także esej, w którym myśl poszukuje właściwego wyrazu, a każdy problem odmienia się przez życiowe przypadki. No i powieść, utkana z małych fabuł codzienności i swobodnych fantazji. W tej książce spotykają się obserwacje i prowokacje, zamyślenia i zmyślenia, poważnym próbom mierzenia się z „wielkimi tematami” naszej epoki towarzyszy zamiłowanie do parodii i nieuleczalna słabość do purnonsensu."

Kiedy? – Czwartek, 16 lutego o godz. 19.00
Gdzie? – Najlepsza Księgarnia

Drugie szycie ubrań – spotkania upcyklingowe. ZAPISY

To cykliczne wydarzenie organizowane w Miejscu Aktywności Lokalnej. Jest o okazja by dać drugie życie ubraniom, które wymagają poprawek czy naprawy. „Spotkamy się, aby wymienić się doświadczeniem i pomysłami. Liczymy, że bardziej doświadczeni w technice szycia podpowiedzą początkującym” – zapowiadają organizatorzy.

Na wydarzenie obowiązują zapisy Szczegóły dostępne są w MAL-u przy ulicy Marii Kazimiery.

Kiedy? – Piątek, 17 lutego o godz. 12.00
Gdzie? – Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Marii Kazimiery

Koncert W.A.J.K acoustic trio

W.A.J.K acoustic rock trio to zespół wykonujący współczesny, klimatyczny rock z mocnymi riffami oraz elementami bluesa i etno.

Ponadto w czasie wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę czarno-białych fotografii „Proces”, autorstwa Joanny Gembarzewskiej, która towarzyszyła zespołowi w procesie powstawania materiału.

Żoliborski koncert to kolejny po Praga Tour promocyjny koncert.

Wokalistą i gitarzystą zespołu jest Jarek Wajk, na perkusji gra Ara Soghomonian, zaś na wiolonczeli basowej zagra Eliza Hanisch.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Kiedy? – Sobota, 18 lutego o godz. 20.00
Gdzie? – PraCoVnia

„Syn”: pokaz przedpremierowy

„Syn” to najnowszy film w reżyserii Floriana Zellera, którego poprzedni film „Ojciec” został nagrodzony Oscarem za scenariusz i dla najlepszego aktora, Anthony'ego Hopkinsa.

W nowym filmie Zellera w roli głównej zobaczymy Hugha Jackmana. Aktor wciela się w Petera, który mieszka ze swoją nową parterką, Beth (w tej roli Vanessa Kirby) i ich małym synkiem. Wraz z nową rodziną prowadzi stabilne i wygodne życie do mementu, gdy jego była żona (Laura Dern) pojawia się z pierwszym synem, Nicholasem (McGrath), który jest już nastolatkiem. „Okazuje się, że Nicholas od miesięcy nie pojawia się w szkole, jest niespokojny, zdystansowany i zły. Peter stara się zadbać o Nicholasa tak, jak chciałby, aby jego własny ojciec (Anthony Hopkins) dbał o niego. Jednocześnie musi lawirować w pracy, gdzie pojawia się oferta wymarzonego stanowiska w Waszyngtonie. Peter sięgając do przeszłości, aby naprawić swoje błędy, traci z oczu to co najważniejsze” – czytamy w opisie filmu.

Bilety na seans dostępne są w kasie kina.

Kiedy? – Sobota, 18 lutego o godz. 18.10
Gdzie? – Nove Kino Wisła


najlepsza

najlepsza

wajk

wajk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h