Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 23:00

Wydarzenia na Żoliborzu: Darmowe zajęcia z jogi, spotkanie z podróżnikami i muzyczna premiera książki poetyckiej

Najbliższe dni upłyną przede wszystkim w cieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie oznacza to jednak uśpienia życia kulturalnego w dzielnicy. Sprawdź jakie wydarzenia są zapowiadane na najbliższe dni.

Piotr Dąbrowski - mikrostendapeksperyMENTALNY "leki na lęki"

Przed nami niezwykle tajemnicze wydarzenie. Właściwie nie wiadomo czego się spodziewać. Menadżer artysty zapowiada, że jest to mikrostendapeksperyMENTALNY. Cały opis oryginalny opis dostępny jest po kliknięciu tutaj.

Wstęp na wydarzenie jest biletowany.

Kiedy? -  Czwartek, 26 stycznia o godz. 20.00
Gdzie? – PraCoVnia

Patagonia - droga na Południe

W kinie Wisła odbędzie się spotkanie z Małgorzatą i Marcinem Złomskimi. Ona – doktor socjologii, on – dyplomowany kontrabasista; oboje są także absolwentami Szkoły Głównej Handlowej. Od lat zapaleni globtroterzy, podróżujący całą rodziną, razem ze swoimi dziećmi.

Podróżnicy opowiedzą o Patagonii, w której znajdziemy surowe i bezludne równiny, zaśnieżone Andy, połyskujące słońcem turkusowe jeziora, gęste lasy, rwące rzeki i rozległe lodowce.

Pokaz odbędzie się w ramach X edycji spotkań podróżniczych In Mundo.

Bilety dostępne są do nabycia w kasie kina.

Kiedy? – Czwartek, 26 stycznia o godz. 19.00
Gdzie – Kino Wisła

"WJO La Boheme": Mariusz Oziu Orzechowski | Muzyczna Premiera książki poetyckiej „ZMYŚLIKI”

To wydarzenie promujące najnowszą twórczość mieszkańca Zatrasia Mariusza Ozia Orzechowskiego. W piątek odbędzie się muzyczna premiera książki poetyckiej „Zmyśliki”.

„Zmyśliki” są zbiorem szeregu poetyckich historii, głównie w formie wierszy. „Wszystko za sprawą Katarzyny Walentynowicz, która postanowiła wydać teksty muzykalnego hajnowianina pod szyldem Wydawnictwa Nutka z Kropką. Unikalne wydanie upiększają fotografie i kolaże Marty Aleksandry oraz portrety autorstwa Andrzeja Muśko” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia, które będzie składało się z dwóch części.

Zapowiadana premiera będzie składała się ze spotkania autorskiego wypełnionymi opowieściami o kulisach powstawania zawartych treści. Druga część będzie miała charakter muzyczny. W tej części wybrzmią wybrane wiersze obecne w Zmyślikach. „Nie zabraknie ciekawych anegdot, dobrej energii i rzecz jasna - książek, które będzie można zakupić, więc bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia!” – zachęcają organizatorzy.

„La Boheme to kameralne, przyjazne sztuce, miejsce. Na wydarzenia nie sprzedaje biletów, jest za to możliwość wsparcia artystów datkiem "do kapelusza" (sugerowane min 30 pln). Zatem warto mieć ze sobą gotówkę” – czytamy.

Kiedy? – Piątek, 27 stycznia o godz. 19:00
Gdzie? - La Boheme

Chleb i sól - pokaz i spotkanie z Damianem Kocurem w Elektroniku!

W dniu premiery kinowej „Chleba i soli” w kinie Elektronik odbędzie się pokaz filmu połączony ze spotkaniem z reżyserem filmu, Damianem Kocurem. Rozmowę poprowadzi dziennikarz i krytyk filmowy, autor kanału KINOrozmowa, Marcin Radomski.

Film uważany jest za największe odkrycie zeszłorocznego festiwalu w Gdyni (choć film pominięto na gali rozdania nagród, wywołując tym samym spore kontrowersje) i jeden z najlepszych debiutów ostatnich lat w polskim kinie.

„Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium. Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum” – czytamy w opisie filmu.

Bilety na seans dostępne są w kasie kina.

Kiedy? -  Piątek, 27 stycznia o godz. 19.00
Gdzie? – Kino Elektronik

Joga Day w Dharmie Żoliborz - darmowe zajęcia Vinyasa Yoga

W Miejscu Mocy Kobiet odbędą się bezpłatne zajęcia jogi. „Podczas sesji będziemy skupiać się na otwarciu bioder, barków i klatki piersiowej. Będziemy się wyginać, skręcać, czasami dynamicznie a innym razem łagodnie przechodzić z asany do asany” – zapowiada prowadząca zajęcia Dorota Ejsmont, która jest dyplomowaną nauczycielką jogi.

Praktyka będzie dopasowana do siły i stanu grupy oraz potrzeb i narzekań ciała. Zajęcia są dla każdej z Was niezależnie od wieku!

„Przed praktyką prosimy tylko abyś zgłosiła nauczycielce ewentualne kontuzje, bóle i ograniczenia w danym dniu. Dzięki temu będzie możliwość zastąpienia bardziej wymagających asan łatwiejszymi, bardziej komfortowymi dla Ciebie” – apelują organizatorki.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy dostępne są na www.dharma-zoliborz.pl.

Kiedy? – Sobota, 28 stycznia o godz. 10.30
Gdzie? - Dharma – Żoliborz


kino-wisla

kino-wisla

zmysliki

zmysliki

joga-day-dharma

joga-day-dharma


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 27 km/h