Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:56

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Charytatywny koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów, Targ Śniadaniowy i spotkanie ze światowej sławy filmowcem

Przed nami świąteczny i nieco dłuższy weekend. Co ciekawego będzie się działo?

Charytatywny koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy w Kinie Elektronik

Na scenie Kina Elektronik pięćdziesięciu członków zespołu zaśpiewa i zagra na tradycyjnych ukraińskich instrumentach – bandurach.

Wstęp na ten koncert jest bezpłatny. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie.

"W tym trudnym czasie chcemy opowiedzieć więcej o duchu ludowym Ukraińców, a także wesprzeć nasze wojsko walczące o wolność naszego kraju" – mówi cytowany w opisie wydarzenia Dyrektor Zespołu, Jurij Kurach.

fot. Facebook/Kino Elektronik

Kiedy? – Czwartek, 14 kwietnia o godz. 14.00
Gdzie? – Kino Elektronik

Spotkanie ze Sławomirem Idziakiem

Rusza cykl filmowy inaugurujący kolejną edycję Bielańskiej Akademii Umiejętności. Pierwsze wydarzenie to spotkanie ze światowej sławy operatorem i twórcą filmowym, związanym z Bielanami Sławomirem Idziakiem. To autor zdjęć do ponad 50 filmów fabularnych, za które otrzymał liczne nagrody i nominacje. Przez lata współpracował jako operator z reżyserami takimi jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi i Andrzej Wajda. W 2002 roku został nominowany do Oskara za film „Helikopter w ogniu”.

Na wydarzenia obowiązują zapisy dostępne na: www.bit.ly/BAUzapisy.

Kiedy? – Czwartek, 14 kwietnia o godz. 19.00
Gdzie? - Urząd Dzielnicy Bielany m.st Warszawy, sala widowiskowa

Warsztaty plastyczne z Krzysiem

„Będziemy spotykać się co dwa tygodnie na warsztatach plastycznych, podczas których poznamy grafiki, będziemy tworzyć kolorowe obrazy, nauczymy się malować różnymi rzeczami - akrylami, akwarelami czy pastelami” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Kiedy? – Piątek, 15 kwietnia o godz. 17.00
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

WIELKA SOBOTA na Targu Śniadaniowym

„Spotkajmy się w Wielką Sobotę 16 kwietnia na Żoliborzu, by skompletować koszyczek wielkanocny, zapełnić przysmakami wielkanocny stół i złożyć sobie wzajemnie życzenia! Liczymy na piękną, wiosenną pogodę, żebyśmy także mogli wspólnie usiąść przy targowych stołach” – zachęcają organizatorzy.

Kiedy? – Sobota, 16 kwietnia o godz. 9.00
Gdzie? - al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej

Poniedziałek Mazurkowy na Bielanach

W Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie już, wokół kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3, odbędzie się Poniedziałek Mazurkowy – otwarta impreza wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem, organizowana przez Zarząd Dzielnicy Bielany.

W tym roku ważną jej część zajmie muzyka z Ukrainy.

Nie zabraknie wielkanocnych słodkich mazurków i innych wypieków, przygotowanych przez ochotników!

Program wydarzenia:

- Wspólne świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 msza św., wzbogacona o oprawę muzyczną Janusza i Kai Prusinowskich oraz Orkiestry Dętej z Goraja. Usłyszymy tradycyjne pieśni wielkanocne.

- Od godz. 12.00, na placu przed kościołem - będzie można zatańczyć do muzyki na żywo. Dawny repertuar taneczny - walce, polki, oberki, foxtroty i tanga zagra Orkiestra Dęta z Goraja (z Lubelszczyzny). Dołączą do niej uczniowie - młodzi muzycy z Warszawy.

- O godz. 13.00, w kościele, odbędzie się koncert pieśni wiosennych, wielkanocnych oraz psalmów - z Polski i z Ukrainy. Wystąpi legendarny zespół Drewo z Kijowa, Janusz i Kaja Prusinowscy, zespół Wyraj oraz grupa śpiewacza Jagny Knittel (z DK Kadr). Publiczność koncertu zostanie zaproszona do wspólnego śpiewania pieśni polskich.

Kiedy? – Poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 11.00
Gdzie? - wokół kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3


idzikowski

idzikowski

warsztaty-plastyczne-z-krzysiem

warsztaty-plastyczne-z-krzysiem

targ-sniadaniowy

targ-sniadaniowy

poniedzialek-mazurkowy

poniedzialek-mazurkowy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h