Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:18

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: 6. Bieg Dzika, spacer historyczny i kino plenerowe

Pogoda zdaje się poprawiać. Wszystko wskazuje, że ten weekend na Żoliborzu i Bielanach będzie bardzo słoneczny. Rozpieszcza nas nie tylko pogoda. W obu dzielnicach będzie działo się mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Czwartek, 9 września, godz. 16.30 - Wrześniowy Angielski z Pegą w Prochowni Żoliborz

Gdzie? – Prochownia Żoliborz, Park Żeromskiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51

W każdy czwartek września w żoliborskiej Prochowni, odbywają się bezpłatne lekcje angielskiego dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach: 16.30 – 17.00 – grupa dzieci od 1. do 3. roku życia oraz 17.00-17.30 grupa dzieci od 4. do 7. roku życia.

„Program opiera się na nauce przez zabawę:

- aktywizacja z użyciem kart obrazkowych (flashcards),

- zabawy ruchowe

- piosenki

- opowiadanie wspierane gestem

- gry językowe

Pamiętajcie, im młodszy uczeń, tym bardziej chłonny” - zachęcają organizatorzy.

Mała orkiestra dancingowa w weekend na Żoliborzu i Bielanach

Przeczytaj również: Miasto Jest Nasze i Zielone Mazowsze chcą walczyć z rowerowymi absurdami

Czwartek, 9 września, godz. 19.00 – Mała Orkiestra Dancingowa w Letnisku Żoliborz

Gdzie? – Letnisko Żoliborz, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2

- Mała Orkiestra Dancingowa gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty. Dwunastoosobowy skład wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je zachowując wierność stylowi – czytamy w opisie wydarzenia.

Wstęp jest bezpłatny.

Piątek, 10 września, godz. 17.00 – Joga w parku

Gdzie? – Park Żeromskiego, polana za wałem, po prawej stronie idąc od Placu Wilsona

Od czerwca w każdy weekend na Żoliborzu odbywały się plenerowe zajęcia jogi. 10 września będzie ostatnie takie spotkanie w tym roku. „Zajęcia trwają 60-75 minut. Są bezpłatne. Weź matę, wygodny strój i dołącz do nas” – zachęcają organizatorzy.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „dzień otwarty Bielański OÅrodek Kultury OtwieraMY BOK 11.09 (sobota)”

Przeczytaj również: Plaża Żoliborz pod wodą

Sobota, 11 września, cały dzień – OtwieraMY BOK - dzień otwarty + kino plenerowe - niespodzianka

Gdzie? – Bielany, ul. Goldoniego 1

Co roku Bielański Ośrodek Kultury na początku września organizuje dzień otwarty. Jak zwykle będzie można porozmawiać z prowadzącymi bok-owskie zajęcia i zapisać dzieci na warsztaty. Tym razem przed budynkiem na ul. Goldoniego 1 odbędzie się również pokaz kina plenerowego. Film jest jak na razie niespodzianką.

- Oprócz programu artystyczno-kulturalnego będzie można spotkać się wtedy z instruktorami i zapisać na zajęcia. Dzień otwarty rozpoczynamy o 11.00 i od tego momentu, aż do godz. 15.00 można się zapisywać na zajęcia. W międzyczasie odbywać się będą zajęcia. O 12.30 rozpocznie się spektakl plenerowy dla dzieci „Cyrkowa podróż” w wykonaniu Teatru Kubika, potem zaczną się animacje szczudlarza, zajęcia i zabawy plastyczne, a także gry w plenerze – zachęcał w wywiadzie dla portalu Bielany.info dyrektor BOK Jarosław Bobin i dodawał: - Wieczorem natomiast, o godz. 19.30, zapraszamy wszystkich na kino plenerowe przed budynkiem BOK.

Niedziela, 12 września, godz. 11.00 – Spacer historyczno-artystyczny

Gdzie? – miejscem zbiórki jest przed kinem Wisła, plac Wilsona 2

Ten weekend na Żoliborzu będzie atrakcyjny również dla tych, którzy wolą zdobywać wiedzę. Spod kina Wisła wystartuje w niedzielę spacer historyczny z przewodnikiem.

- Spacer poprowadzą wspólnie zawodowy przewodnik i żoliborscy animatorzy kultury. Tym razem skupimy się na artystach, pisarzach, filmowcach związanych z Żoliborzem - zapowiadają organizatorzy, a wśród wymienianych przez nich sław są m. in. Anna German, Czesław Niemen, Witold Lutosławski, Alina Janowska, Andrzej Wajda, Wojciech Zabłocki, Halina Skibniewska, Igor Neverly.

- Zakończenie odbędzie się w formie spotkania integracyjnego przy lodach i kawie. Tym razem pogoda będzie w 100% przyjazna – czytamy w opisie wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy weekend na Żoliborzu.

Może być komiksem przedstawiającym jedzenie i tekst

Przeczytaj również: Jaka przyszłość czeka park Sady Żoliborskie?

Niedziela, 12 września, 10.00 – VI Bielański Bieg Dzika

Gdzie? – Bielany, Park Młociński, ul. Pułkowa

Fundacja Bieganie po raz szósty organizuje Bielański Bieg Dzika. Będą 2 klasyfikacje biegów długodystansowych: bieg 5 km (dla zawodników powyżej 14 roku życia), bieg 10 km (dla zawodników powyżej 16 roku życia). Kolejną klasyfikacją będzie pięciokilometrowy marsz nordic walking dla zawodników od 10 roku życia. Bielański Bieg Dzika to również zawody dla dzieci. Najmłodsi będą mogli pobiec na dystansie 200 m (do 7 lat), 500 m (roczniki 2012 i 2013), 1000 m (roczniki 2010 i 2011) oraz 1500 m (roczniki 2008 i 2009).

Udział w biegach dziecięcych są bezpłatne. Wpisowe na zawody dla dorosłych wynosi 40 złotych. Zapisów można dokonywać po kliknięciu w ten link.


mala-orkiestra-dancingowa

mala-orkiestra-dancingowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h