Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 09:16

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Spacer z przewodnikiem, koncert dla rodzin i muzyczna podróż do lat 40-tych

Przed nami kolejny wakacyjny weekend i garść propozycji na spędzenie wolnego czasu.

Mamy Śpiewamy - wyjątkowy koncert dla rodzin z dziećmi

Żoliborski brzeg Wisły doczekał się w tym roku nowego wyjątkowego miejsca, które stale obfituje w ciekawe wydarzenia. Letnisko Żoliborz to nowe miejsce nie tylko na gastronomicznej mapie Żoliborza, ale także kulturalnej. Pisząc wprost, zawsze „coś” się tam dzieje.

Ciekawe wydarzenie znajdą dla siebie, ci którzy chcą poćwiczyć np. jogę, potańczyć przy dj-skich setach, albo posłuchać jazzu czy innych form muzycznych.

Na sobotę z kolei przygotowano wydarzenie familijne – koncert dla rodzin z dziećmi. To okazja do tego by wprowadzić dziecko w świat muzyki. „Będzie: swing z basem, blues i country na gitarze, J.S. Bach na wiolonczeli, ukulele, śpiew na głosy! Będzie wyjątkowo - jak zawsze na koncertach Mamy Śpiewamy!” – zapowiadają organizatorzy. Koncert zaplanowano na godzinę 11:00.

Fot. Facebook/Letnisko Żoliborz

Żoliborz. Ten Dziennikarski. Spacer z przewodnikiem

Żoliborz dziennikarski to część dzielnicy, w której osiedlili się dziennikarze czy artyści. Mieszkańcem osiedla byli m.in. Melchior Wańkowicz czy artystka rzeźbiarka Zuzanna Janin, która poświęciła historii domu rodzinnego znajdującego się na tym osiedlu szereg swoich rzeźb. To właśnie tu łączy architektura domów szeregowych z nowoczesnymi willami i starymi budynkami o charakterze dworkowym. Całość zatopiona jest w gęstej zieleni.

„A co przedtem? Co zanim wprowadzą się dziennikarze i artyści z rodzinami? Co potem? I co obecnie? Spacer powiedzie nas zielonymi ulicami Dolnego Żoliborza, przeprowadzi przez konserwatywną architekturę lat 20, odważną lat 30 i zaprowadzi do jednego z lepiej skrojonych społecznych osiedli warszawskich!” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Start: 22 sierpnia 2021 (niedziela) o 12:00, Plac Wilsona (wejście do Parku Żeromskiego).

Fot. Facebook/PannaWarszawianna

Parkrun na Kępie Potockiej

W każdą sobotę o 9 rano na Kępie Potockiej organizowany jest parkrun. To okazja, aby sprawdzić się na dystansie 5 km. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Wówczas można uzyskać kod pozwalający na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.

„Lokalizacja trasy to Ul. Gwiaździsta, Warszawa. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to asfaltowe i betonowe alejki w parku. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.” – informują organizatorzy.

Więcej szczegółów na: https://www.parkrun.pl/warszawazoliborz/

„Grające Podwórka”, koncert zespołu Ciepłe Popołudnie

Podczas kolejnego koncertu z cyklu „Grające Podwórka”, wystąpią: Ola Dzierżawska (gitara basowa, wokal, przeszkadzajki), Paweł Kamiński (gitara akustyczna, cajon, wokal) oraz Stanisław Szczyciński (pianino, wokal). – W ich autorskich szlagierach klasyczne brzmienia z zadymionej kawiarni rodem z lat 40-tych ubiegłego wieku wchodzą w nieśmiały romans z muzyką elektroniczną – opisują organizatorzy i dodają: – Grupa tworzy z tęsknoty za tekstami retro opowiadającymi o miłości, relacji człowieka z samym sobą, o początkach, środkach i końcach rozmaitych fascynujących historii życiowych. Muzycy starają się łączyć nostalgię za przeszłością z pasją do współczesnych rozwiązań takich jak looper czy syntetyczne brzmienia.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00 na skwerze przy ulicy Klaudyny 32.

fot. Bielański Ośrodek Kultury

Gimnastyka pod chmurką dla seniorów na Bielanach

Gimnastyka w plenerze to idealny sposób, aby rozprostować kości po ponad półtorarocznym zamknięciu w domu z powodu pandemii. – Wystarczy przynieść ze sobą matę/karimatę, coś do picia, nakrycie głowy, wygodny strój sportowy oraz wygodne (pełne) buty – zachęcają organizatorzy.

Gimnastykę pod chmurką zaplanowano na piątek na godzinę 12:30 w parku Chomicza.


zoliborz-dziennikarski
zoliborz-dziennikarski

letnisko-zoliborz
letnisko-zoliborz

cieple-popoludnie2
cieple-popoludnie2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ