Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 11:03

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: After po Paradzie Równości w PanDymińskiej i koncert piosenek Rodowicz, Krawczyka oraz Osieckiej

Przed nami pogodny i upalny weekend sprzyjający różnego rodzaju aktywnościom. Oto kilka naszych propozycji na spędzenie nadchodzącego weekendu.

Żoliborz. Ten Oficerski! Spacer z przewodnikiem

Żoliborz Oficerski to kwartał przedwojennej stolicy, który charakteryzuje się przede wszystkim dworkowymi willami. To część dzielnicy, która jest przykładem koncepcji urbanistyki lat 20-tych. Żoliborz Oficerski jako miasto ogród, to nie tylko osiedle pełne klimatycznych zaułków, ale także plejada wyjątkowych mieszkańców.

„Spacer powiedzie nas żoliborskimi zielonymi uliczkami pamiętającymi międzywojnie, przeprowadzi przez trudny wiek XIX, zaskoczy XVIII wieczną historią tego miejsca (i wcześniejszą)!”- czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Spacer odbędzie się 20 czerwca o godzinie 12:00. Zbiórka na placu Inwalidów pod Pomnikiem 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka. Spacer poprowadzi: Monika(Panna Warszawianna)- licencjonowana przewodniczka po Warszawie.

1-2-3, PanDymińska patrzy

Tym razem PanDymińska łączy siły z żoliborskim oddziałem Miasto Jest Nasze oraz Kolektywem Aurora, który żoliborzanom jest doskonale znany za sprawą legendarnych widowisk artystycznych w Szklanym Domu.

Artyści po Paradzie Równości zapraszają więc na Dymińską „na sojuszniczy, międzypokoleniowy chillout z tęczą w sąsiedzkiej atmosferze”. Na wszystkich obecnych czeka moc muzycznych wrażeń, które zagwarantują: Maniucha Bikont, Joanna Halszka Sokołowska, Justyna Jary, Bartosz Weber, SUPERASTRAL2070.

Nie zabraknie również widowiskowego tańca w wykonaniu Grupy Taniec z Wachlarzami i Mark.

Sobotni wieczór będzie również okazją do pośmiania się, a wszystko za sprawą duetu VIP Team, który  pierwszy wystąpi ze swoim programem stand up’owym na żywo. Maniucha z kolei po raz pierwszy zaśpiewa piosenkę Tęcza z płyty DOM, której premiera zapowiadana jest na jesień.

„Weźcie coś bezalkoholowego do picia, coś na komary, kocyk i chodźcie! To jest świetna okazja by w końcu po pandemii i 100 letniej zimie narzucić na siebie coś szałowego. Manifestowanie swoich poglądów nigdy nie było tak łatwe i przyjemne - wystarczy być!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się 19 czerwca w sobotę o 19:30.

Otwieramy Żoliborz

W nadchodzącą sobotę na Kępie Potockiej odbędzie się całodniowe wydarzenie obfite w koncerty, spektakle i inne różnego rodzaju atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano spektakl „Psi Patrol” oraz strefę zabaw z dmuchańcami, parkiem linowym, torem przeszkód i miasteczkiem ruchu drogowego.

Ponadto w miejscu wydarzenia będzie strefa historyczna, gdzie będzie można m.in. zapoznać się z kulturą Wikingów. Z kolei w strefie aktywności lokalnej będzie można wziąć udział w warsztatach i konkursach.

Na scenie wystąpi zespół „Bezimienni”, Golden Hours Ensemble, Kuba Krystian, który zasłynął swoimi umiejętnościami w programie talent-show, a także Future Folk.

Imprezą towarzyszącą będzie II Żoliborski Festiwal Streetfoodu. Otwieramy Żoliborz odbędzie się w sobotę 19 czerwca na Kępie Potockiej od 12:00 do 20:30.

Muzyczna podróż po polskiej muzyce rozrywkowej

Tradycyjnie już, piątkowy wieczór w Parku Herberta upłynie pod znakiem dobrej muzyki. Tym razem w muzyczną podróż po polskiej muzyce rozrywkowej zabierze nas Tercet Wysokie Wibracje, a w programie znajdą się piosenki Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka i Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie odbędzie się w piątek 18 czerwca o godzinie 18:00.

Spektakl familijny pt. „Czarny Łabędź”

„Czarny Łabędź” to przedstawienie inspirowane bajką o brzydkim kaczątku H. Ch. Andersena. – W spektaklu poruszany jest problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. I w tym świecie sielanki pojawia się ten obcy-inny. Różniący się od reszty społeczności, dlatego jest wyśmiewany i gorzej traktowany. Mimo swojej odmienności znajduje wsparcie w rodzinie, która się nim opiekuje – opisują organizatorzy.  Spektakl odbędzie się w parku Herberta w niedzielę 20 czerwca o godzinie 13:00.


otwieramy-zoli
otwieramy-zoli

pandyminska
pandyminska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ