Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:32

[Wideo] Daniel Passent: "Możemy być dumni z naszej dzielnicy"

Dziennikarz, uznany felietonista, żoliborzanin a w przeszłości także ambasador Polski w Chile opowiada o swoim życiu na Żoliborzu, dziennikarstwie i dyplomatycznym epizodzie.

Agnieszka Osiecka i Daniel Passent na Żoliborzu

Daniel Passent od lat związany jest z Żoliborzem. W połowie lat 70 zamieszkał razem z Agnieszką Osiecką i córką na Żoliborzu Oficerskim.
Czy w tamtym czasie mieli jakieś swoje ulubione miejsca na Żoliborzu ?

- Głównie ulubionymi miejscami były domy naszych przyjaciół, którzy przeważnie mieszkali właśnie na Żoliborzu – mówi Daniel Passent zapytany przez Mateusza Durlika o ulubione miejsca w pierwszych latach życia, które spędził wówczas z Agnieszką Osiecką na Żoliborzu. Kim byli przyjaciele, o których mówi Daniel Passent? Jak wyglądała relacja z Andrzejem Wajdą, który był sąsiadem Daniela Passenta? Więcej w wywiadzie wideo z Danielem Passentem, który znajduje się na końcu tekstu.

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/szykuja-sie-zmiany-na-mickiewicza/

„Nie zamierzałem zostać dziennikarzem”

Daniel Passent jest uznanym felietonistą. Jak sam przyznaje nie wiązał przyszłości z zawodem dziennikarza. Los jednak chciał by dzięki znajomości z Adrzejem Garlickim rozpoczął pracę dziennikarza w „Sztandarze Młodych”. Następnie wraz z grupą dziennikarzy zasilił szeregi redakcyjne tygodnika „Polityka”. Jak wyglądały początki Daniela Passenta w pracy dziennikarza? Na to pytanie dość barwnie i szczegółowo odpowiada sam dziennikarz.

W swoim dorobku Daniel Passent ma wiele ważnych felietonów. Od lat związany jest z pracą w mediach. – Jestem bardzo krytyczny w stosunku do obecnych władz. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem w totalnej opozycji – mówi Daniel Passent zapytany o sytuację polityczną w Polsce. Bez komentarza nie pozostała się również sytuacja mediów w Polsce. Co na ten temat sądzi wieloletni i ceniony dziennikarz?

W dorobku dziennikarskim Daniel Passent ma również publikację, która stała się światowym hitem. Wstrząsnęła ona całym światem. O jakiej publikacji mowa? Odpowiedź znajdziecie w zapisie rozmowy z dziennikarzem.

„To bardzo piękny kraj” – mówi o Chile Daniel Passent

W Latach 1996-2002 Daniel Passent był Ambasadorem Polski w Chile. – Wszędzie jest daleko, ale za to pięknie. To kraj olśniewającej przyrody. To co mnie zaskoczyło, to europejski charakter Chile – opisuje jeden z krajów Ameryki Łacińskiej dziennikarz. Jak to się stało, że został ambasadorem Polski w kraju położonym w Ameryce Południowej?

https://gazetazoliborza.pl/2021/02/silne-objawy-poszczepienne-na-zoliborzu/

image

image

image-1

image-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe przelotne opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 11 km/h