Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 lutego 2024 23:55
Reklama

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Wyprzedaż garażowa i wyprawa rowerowa szlakiem Powstania Styczniowego

Przed nami ostatni weekend wakacji. Podpowiadamy jak go spędzić.

Wisła jak malowana: zajęcia plastyczne z Warszawskim Plażowym

Na żoliborskiej plaży co sobotę na małych artystów czeka nie lada gratka – zajęcia plastyczne dla dzieci.

„Zabierajcie dzieciaki, babcie, dziadka i całą rodziną spędźcie z nami artystyczne popołudnie nadWisłą! W każdą sobotę zapraszamy na Plażę Żoliborz na popołudnie dla małych artystów. Co tydzień inny motyw przewodni spotkań w najpiękniejszym krajobrazie jaki ma dla Was Warszawa” – czytamy w zapowiedzi zajęć plastycznych, które odbędą się na Plaży Żoliborz. Na Plaży Żoliborz punkt, w którym bezpłatnie można wypożyczyć leżaki, koce, zestawy di zabawy w piasku, książki, piłki do siatki i rugby czy zestawy do gry w bule.

29 sierpnia (sobota), godz. 15:00
Plaża Żoliborz

Plenerowy pokaz filmu "Nie wszystko złoto, co się świeci"

Czas na kolejny, a zarazem ostatni już seans kina plenerowego na Kępie Potockiej.

W sobotę tym razem będzie można zobaczyć film pt. „Nie wszystko złoto, co się świeci”.

„Ben 'Finn' Finnegan (Matthew McConaughey) jest dobrodusznym amatorem surfowania, który został poszukiwaczem skarbów. Jego obsesją jest znalezienie legendarnego XVIII-wiecznego statku Queen Dowry, który zaginął na morzu w 1715 roku wraz z czterdziestoma skrzyniami egzotycznych skarbów. Poświęcając się całkowicie poszukiwaniom, Finn zaprzepaścił wszystko – nawet swoje małżeństwo z Tess Finnegan (Kate Hudson) i przeżartą rdzą łódkę ratowniczą "Booty Calls". Kiedy Tess zaczyna pomału budować na nowo swoje życie, pracując na gigantycznym jachcie należącym do miliardera Nigela Honeycutta (Donald Sutherland), Finn odkrywa szalenie ważną poszlakę dotyczącą lokalizacji skarbu. Będąc pewnym, że jego los odmieni się za sprawą nowych informacji, Finn wkręca się na statek Nigela, i tam swym urokiem przekonuje bogacza i jego nierozstającą się ani na chwilę ze swoim palmtopem córkę – młodą gwiazdeczkę Gemmę (Alexis Dziena) – by przyłączyli się do poszukiwań hiszpańskiego skarbu. Choć rozsądek podpowiada Tess co innego, to poszukiwania na nowo rozpalają w niej miłość do... odkryć. Jednak nie tylko oni interesują się ukrytymi bogactwami. Moe Fitch (Ray Winstone), niegdyś mentor Finna, a dziś jego zaciekły wróg, także zamierza upomnieć się o swoje.” – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

29 sierpnia (sobota), godz. 15:00
Park Kępa Potocka

Risky x Kraff at the control

Wieczory na plaży Żoliborz pełne są muzycznych dobrodziejstw a to za sprawą Boogaloo Beach Bar, gdzie co weekend można pobawić się przy dobrej muzyce, popijając orzeźwiające drinki.

Tym razem muzyczne wrażenia zaserwują DJ’e aktywiści winylowej sceny, od zawsze zakochani w winylowym nośniku. „W Bogaloo zagrają wszystko to, co jest motorem napędowym ich życia. Spodziewajcie się tanecznej mikstury pełnej Disco, funk, boogie, soul  kończąc  na dnb/jungle.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

29 sierpnia (sobota), godz. 21:00
Boogaloo Beach Bar

Kampinos 1863 - wyprawa rowerowa szlakiem Powstania Styczniowego

W najbliższą sobotę odbędzie się wydarzenie dla miłośników jednośladów. To rowerowa wyprawa do Kampinosu Śladami Powstania Styczniowego. Jak zapowiadają organizatorzy będzie to interaktywna lekcja historii z elementami survivalu.

„W ramach ekspedycji przyjrzymy się sposobom, jakimi radzili sobie uciekinierzy z branki warszawskiej, którzy ruszyli w styczniu 1863 roku do kampinoskich lasów, by zorganizować się w oddział powstańczy. Dowiemy się, gdzie dokładnie miała miejsce bitwa oddziału Walerego Remiszewskiego w kwietniu 1863 roku i jak przebiegała.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Przebieg ekspedycji (około 29 km) - czas trwania około 5 - 5,5 godziny:
1.           Start: Wólka Węglowa Filia BOK
2.           Opaleń
3.           Laski
4.           Izabelin B
5.           Lipków – miejsce kwaterowania oddziału „Dzieci Warszawy”
6.           Buda Zaborowska – miejsce bitwy 14 kwietnia 1863r.
7.           Zaborów Leśny – mogiła powstańców poległych i zamordowanych w bitwie pod Budą Zaborowską
8.           Truskaw – miejsce dawnego dworu, gdzie powstańcy zatrzymali się 14 kwietnia 1863 r. przed bitwą.
9.           Powrót na Wólkę Węglową przez Truskaw, Izabelin i Opaleń

Udział bezpłatny - obowiązują zapisy drogą mailową: [email protected]. W tytule należy wpisać: Wyprawa rowerowa. A w treści imię, nazwisko, numer telefonu oraz wieku uczestnika/uczestniczki.

29 sierpnia (sobota), godz. 10:00 – 15:00
Start: Wólka Węglowa Filia BOK

Wyprzedaż garażowa na Bielanach

Garażówki zazwyczaj cieszą się ogromną popularnością, ponieważ można tam znaleźć bezcenne skarby, albo różnego rodzaju przedmioty w okazyjnej cenie.

Pchli targ odbywający się przed Urzędem Dzielnicy Bielany to czteroletnia tradycja, gdzie można kupić starocie, zabawki, książki czy nawet ubrania.

30 sierpnia (niedziela), godz. 12:00 – 16:00
teren zielony przy Urzędzie Dzielnicy Bielany


Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h