Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:33

Koronawirus pokonał restaurację "Spotkanie"

To zła wiadomość dla wielbicieli branży gastronomicznej w naszej dzielnicy. Po blisko 70 latach, restauracja "Spotkanie" znika z żoliborskiej mapy kulinarnej.  
Koronwirusem w branże gastronomiczną
Branża kulinarna była jedną z tych branż, które najbardziej ucierpiały na restrykcjach  rządu w związku z pandemią koronawirusa. Pisaliśmy o tym wielokrotnie przy okazji #kupujęnażoliborzu. Celem akcji było wsparcie  lokalnie działających przedsiębiorców, co w wielu przypadkach przyniosło pozytywny efekt.
Koniec "Spotkania"
Restauracja Spotkanie, była jedną z najdłużej działających restauracji w historii Żoliborza. Towarzyszyła nam od 1953 roku i była drugą, obok "Żywiciela" kultową restauracją, którą niedawno zniknęła z gastronomicznej mapy Żoliborza. Już od samego początku wprowadzenia obostrzeń sygnalizowała, że ma kłopoty finansowe. "Wysoki czynsz, koszty pracownicze i brak dochodów spowodował, że nie mieliśmy innego wyjścia" - mówi Michał Wild właściciel "Spotkania".
Czytaj też: Restauratorzy boją się o swoją przyszłość. Koronawirus niszczy branżę
Wysoka jakość
Pod koniec 2019 roku mieliśmy przyjemność recenzować restaurację i otrzymała od nas bardzo wysokie noty (recenzję Karoliny Kołodziejskiej można przeczytać tutaj). Restauracja "Spotkanie" była też jednym z laureatów nagrody na Żoliborską Restaurację Roku 2018 w kategorii "wystrój"  (o plebiscycie poczytacie tutaj).
To jeszcze nie koniec ?
Jak informuje Michał Wild, nowi właściciele restauracji, nie wykluczają tego, że kultowa nazwa pozostanie a otwarcie "nowego" "Spotkania" może nastąpić już w lipcu tego roku.
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h