Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:34

Rusza kolejny sezon z rowerami Veturilo

„Wszystko jest już niemal gotowe” – zapewnia firma Nextbike. Sezonowa przerwa dobiega końca, a warszawiacy w końcu będą mogli przesiąść się na rowery miejskie. W Warszawie do wypożyczenia będzie 5792 rowerów.

To rekordowa liczba rowerów Veturilo, na których będzie można przemierzać stołeczne drogi już od 1 marca. Rowery w trakcie trzymiesięcznej przerwy przeszły konserwację i naprawę. Sezon mają rozpocząć w dobrym stanie.

Jednoślady rozwożone są do stacji już od wtorku, ale ich wypożyczenie będzie możliwe dopiero po północy z 29 lutego na 1 marca. Tego dnia sezon rozpoczyna się w 14 polskich miastach. Warszawa ma największy rozbudowany system w Polsce.

W nowym sezonie warszawiacy mają do dyspozycji 5792 rowery i 398 stacji. Na Żoliborzu dostępnych jest 12 stacji. Do całego systemu dokłada się Zarząd Dróg Miejskich. W skali miesiąca drogowcy wydają na rowery miejskie około 1 mln zł.

Użytkownicy rowerów pierwsze 20 minut mają gratis, z kolei powyżej tego czasu wypożyczenia muszą zapłacić za usługę. System rowerów miejskich rozrasta się również na gminy ościenne. Kompatybilne sieci rowerowe ze stołecznym Veturilo mają: Konstancin-Jeziorna, Marki oraz Piaseczno. Warszawiacy mając aplikację Nextbike będą mogli korzystać również z rowerów w polskich i zagranicznych miastach. Z polskich miast jest to m.in. Poznań czy Kołobrzeg.

Sezon roweru miejskiego potrwa dziewięć miesięcy – do końca listopada.


Czytaj też: Veturilo kończy sezon. Dlaczego nie pojedziemy rowerem miejskim zimą?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h