Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:20

Na co Żoliborz wyda ponad 1,5 mln zł? Budżet obywatelski wystartował

W ramach budżetu obywatelskiego łącznie do wydania z miejskiej kasy mieszkańcy mają 83 mln zł. Warszawiacy po raz siódmy zdecydują na co przeznaczą pieniądze z miejskiej kasy.

Wystartowała siódma edycja budżetu obywatelskiego. - W poprzedniej edycji, wśród pomysłów wybranych do realizacji dominowały projekty związane ze środowiskiem. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jakie pomysły tym razem będą się cieszyły największym zainteresowaniem warszawiaków - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

Nowa edycja przechodzi do starego porządku, który obowiązywał w pierwszych pięciu edycjach. Przebieg zeszłorocznej odsłony budżetu obywatelskiego zmieniony był ze względu na wejście w życie nowych przepisów ustawowych.

Poza harmonogramem, zasad pozostają takie same. Ponownie oprócz projektów lokalnych, czyli dotyczących wyłącznie Żoliborza, będzie można zgłosić także projekty ogólnomiejskie obejmujące swoim zakresem np. całe miasto lub kilka dzielnic.

Jak zgłosić swój projekt?

Projekt można zgłosić przez internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl lub w formie papierowej. Wypełniony formularz należy złożyć osobiście lub przesłać na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet obywatelski”. Propozycję dotyczącą poziomu ogólnomiejskiego można przesłać także na adres Centrum Komunikacji Społecznej (ul. Senatorska 27).

fot. Urząd Miasta Warszawy

Projekty można zgłaszać do 21 stycznia 2020 roku. Złożone wnioski będą weryfikowane przez urzędników do 6 maja. Autorzy, których projekty otrzymają negatywną ocenę, będą mogli odwołać się od decyzji do 13 maja. Od 15 do 30 czerwca potrwa głosowanie na projekty. Listę projektów, które zostaną wykonane w 2021 roku poznamy 16 lipca.

Mieszkańcy w ramach nowej edycji budżetu obywatelskiego mają do rozdysponowania 83 mln zł. Na Żoliborzu do podziału jest ponad 1,6 mln zł.

Koszt jednego projektu , zarówno w puli ogólnomiejskiej, jak i dzielnicowej, nie może przekroczyć 20% budżet przeznaczonego na dany obszar.


mapa_kwoty_w_7_edited

mapa_kwoty_w_7_edited


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h