Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 03:01

Stare Drzewo śpiewa na Żoliborzu

W czwartek, 11 lipca o 19:00 w Kalinowym Sercu odbędzie się wieczór z piosenkami Moniki Żelazek i Sebastiana Krajewskiego, którzy tworzą duet "Stare Drzewo".
Stare Drzewo śpiewa na Żoliborzu

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Moniki Żelazek i Sebastiana Krajewskiego
  • repertuarze koncertu
  • dorobku artystycznym wykonawców

Będzie to koncert intymny, niespieszny, poetycki i akustyczny - pełen zachwytu nad ziemią, narodzinami, przemijaniem, ale też radością, odwagą i tęsknotą.

Monika Żelazek - pieśniarka, autorka tekstów i muzyki. Gra na bębnie szamańskim. Śpiewa, koncertuje. Pracowała w Stowarzyszeniu Kobiet Dakini. Śpiewała i towarzyszyła bębnem na wielu ceremoniach.  Od grudnia 2018 roku współtworzy z Sebastianem Krajewskim Krąg Pieśni. Z zawodu jest pedagogiem i dziennikarką. Od 18 lat pracuje z dziećmi w duchu głębokiej ekologii. Tworzy pieśni i ceremonie uzdrawiające, prowadzi kręgi kobiet i autorskie warsztaty Pieśń Serca. W kwietniu 2020 roku wydała swoją pierwszą płytę „Rzeka miłości”. Jest mamą czwórki dzieci.  

Sebastian Krajewski - kompozytor i pieśniarz. Składania pierwszych dźwięków uczył się w domu, nasłuchując jak powstają piosenki ojca. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie i w Guildhall School of Music and Drama w Londynie.  Jest autorem muzyki ilustracyjnej do seriali telewizyjnych, a także kilku filmów fabularnych i dokumentalnych.  Komponuje muzykę inspirowaną dawnymi stylami muzyki europejskiej, poruszającą często tematykę baśniową i fantastyczną. Jest także autorem wielu piosenek, z których część została nagrana i opublikowana w postaci autorskiego albumu pt. „Niebo w kamieniu”.

- Śpiewamy razem od kilku lat i ostatnio poczuliśmy potrzebę nadania naszemu duetowi nazwy. I tak powstało Stare Drzewo. Zapraszamy na koncert, w którym zatrzymamy się na kilka chwil, by wybrzmieć temu, co mieszka między słowami, co w nas najstarsze. Zapraszamy do spotkania z duszą, z tęsknotą. Zaśpiewamy o tym, co stare i o tym, co teraz nas bardzo porusza - zapraszają artyści. 

Bilety 40/50 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 24 km/h