Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:33

Kiedy Partia była Bogiem. Spacer po Powązkach Wojskowych.

W sobotę, 25 maja o godzinie 14:00 rozpocznie się spacer z przewodnikiem po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
Kiedy Partia była Bogiem. Spacer po Powązkach Wojskowych.

Źródło: Stolica Dobrych Historii FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • spacerze po Powązkach Wojskowych
  • programie zwiedzania
  • kiedy odbędzie się spacer

Oni - budowniczowie Polski Ludowej, gwiazdy władzy lat 40. i 50., towarzysze, ich wiara w komunizm, w nadprzyrodzone siły Stalina. Jak byli szkoleni i jak kształtowano ich charaktery? Kto był doskonale wykształcony, a komu w rubryce z wykształceniem wpisano: "umie tylko czytać i pisać"? Spacer będzie opowieścią o czasach, "kiedy partia była bogiem", o mentalności i postawach epoki (homo sovieticus). O Polsce, która miała stać się rajem dla komunistów, o łączeniu się proletariuszy ponad granicami w kraju, w którym trudno było o paszport. Absurdy i wynaturzenia epoki, polityka robiona na słonecznych daczach, artyści urzeczeni nowymi ideami, poeci piszący pod dyktando, język propagandy i cenzura.

Spacer po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach pod hasłem "Kiedy Partia była Bogiem" rozpocznie się 25.05.2024 (sobota), o godz. 14:00. Zbiórka przy bramie głównej Cmentarza Wojskowego na Powązkach (ul. Powązkowska 43/45).
Czas trwania: około 2 godzin
Organizator: Stolica Dobrych Historii, prowadzi: Monika (Panna Warszawianna) - licencjonowana przewodniczka po Warszawie
Spacer nie jest biletowany, mile widziany napiwek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ