Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 19:26
Reklama

Mistrzowie parkowania #26

W 26. edycji mistrzów parkowania oprócz standardowych wykroczeń takich jak parkowanie na chodnikach czy niezgodnie z obowiązującym planem organizacji ruchu, możemy odkryć przypadki jeszcze bardziej zaskakujące. Jednym z przykładów jest parkowanie na trawie między płotami dwóch różnych inwestycji w okolicach skweru Krasińskiego.
Mistrzowie parkowania #26

Autor: Wiktor Zając

W 25. edycji mistrzów parkowania prezentujemy kolejne wykroczenia mistrzów parkowania. Niektóre z nich są w miejscach, gdzie widać notoryczne łamanie przepisów, w tym niszczenie zieleni czy parkowanie na chodnikach. Przykłady patologicznego parkowania tradycyjnie spotkaliśmy na ul. Przasnyskiej. Ponadto mistrzowie tej edycji zastawiali chodniki czy niszczyli zieleń. Inni parkowali za znakiem B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) lub parkowali niezgodnie z tabliczką T-30 wskazującej sposób parkowania (np. równolegle). 

Wykroczenia, które popełnili mistrzowie tej edycji to:

  • Niszczenie zieleni. Mandat: do 1000 zł – KW Art. 144. 1.
  • Zastawienie chodnika (mniej niż 1,5 m). Mandat: 100 zł – PoRD Art. 47. 1.
  • Korzystanie niezgodnie z przeznaczeniem (np. parkowanie na zieleni lub sug. przejściu dla pieszych). Mandat: do 3000 zł – PoRD Art. 45. 1.4.
  • Postój na przystanku autobusowym - Mandat: 100 zł - PoRD Art. 49 ust. 1 pkt 9
  • Miejsce utrudniające wjazd lub wyjazd z posesji - Mandat 100 zł + 1 pkt karny - PoRD Art. 49 ust. 2. pkt. 1
  • Usuwanie pojazdów bez tablic rejestracyjnych lub nieużywanych - PoRD  Art. 50a

Najlepszym mistrzów tej edycji należą samochody zaparkowane na pograniczu tzw. rezerwy ul. Krasińskiego między ogrodzeniami dzielącymi dwie różne inwestycje. Jedną z nich jest realizacja skweru Krasińskiego, będącej inwestycją Zarządu Zieleni, drugą terenu należącego do Matexi, prowadzącego tuż obok inwestycję mieszkaniową. Najwyraźniej co najmniej jeden z kierowców został zaskoczony tą inwestycją, lub nie jeździł autem na tyle długo, że nie zdołał się zorientować co się dzieje. Nie zabrakło też pojazdu z usuniętymi tablicami rejestracyjnymi. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h