Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 01:45

Rondo przy Krasińskiego i Przasnyskiej coraz bliżej

Drogowcy właśnie otworzyli oferty zgłoszone w przetargu na zapowiadaną budowę ronda u zbiegu ulic Krasińskiego i Przasnyskiej.
Rondo przy Krasińskiego i Przasnyskiej coraz bliżej

Źródło: ZDM

W tym artykule przeczytasz o:

  • otwarciu ofert w przetargu na budowę ronda u zbiegu Krasińskiego i Przasnyskiej
  • złożonych ofertach
  • planowanym zakresie prac 

O tym, że ruch okrężny zawita na skrzyżowanie ulic Krasińskiego i Przasnyskiej pisaliśmy już wielokrotnie. Informowaliśmy także o ogłoszeniu przetargu na budowę ronda.

Drogowcy właśnie otworzyli oferty zgłoszone w przetargu.  W przypadku żoliborskiego ronda wpłynęły cztery oferty. Najniższa opiewa na nieco ponad 6,5 mln zł, zaś najwyższa na niespełna 8, 5 mln. Oferty w konkursie złożyły następujące firmy:

  • WOD-KAN-BRUK SP. Z O.O. - 8 486 448,49
  • STRABAG Sp. z o.o. - 6 764 419,35
  • ZAKŁAD ROBÓT DROGOWYCH I INŻYNIERYJNO INSTALACYJNYCH KROL WŁODZIMIERZ KRÓLIK - 6 516 991,67
  • BALZOLA Polska Sp. z o.o. - 6 689 559,50

- Teraz czas na analizę ofert, a następnie wybór najlepszych. Wybrani wykonawcy na realizację projektów będą mieli 180 dni od dnia podpisania umowy – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Rondo powstanie dzięki dofinansowaniu z rządowego funduszu Polski Ład, które dla żoliborskiego ronda wynosi 10,5 mln zł. 

Przypomnijmy, że zamiana tradycyjnego skrzyżowania na rondo w tym właśnie miejscu ma uporządkować ruch i poprawić bezpieczeństwo. Lokalizacja została wytypowana na podstawie audytu przejść dla pieszych bez sygnalizacji. Audyt potwierdził, że Istniejące rozwiązanie na skrzyżowaniu Krasińskiego i Przasnyskiej jest niebezpieczne. W audycie przejść dla pieszych, przeprowadzonym przez Zarząd Dróg Miejskich, w skali od 0 do 5 otrzymało ocenę 1. O zmiany w tym miejscu apelowali również mieszkańcy pobliskich osiedli.

Drogowcy doświetlą wszystkie przejścia dla pieszych znajdujące się w sąsiedztwie przyszłego ronda. Dodatkowo te na wlotach, po których jeżdżą autobusy, zostaną wyposażone w azyle. Samo rondo o średnicy 26 metrów będzie miało wyspę centralną, nieprzejezdną, dzięki obsadzeniu jej krzewami. Na narożnikach skrzyżowania zasadzone zostaną krzewy okrywowe. Dodatkowo wzdłuż pasa drogi stanie siedem nowych drzew, które będą uzupełnieniem istniejącego już tam szpaleru.

W okolicy ronda staną trzy wiaty przystankowe, same przystanki będą jednak bezzatokowe. Pojawi się także udogodnienie dla rowerzystów. W obszarze skrzyżowania uzupełniona zostanie infrastruktura rowerowa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Marcin 24.04.2024 15:55
Co z pracami na rondzie Rydygiera/Przasnyska? Po wyborach na budowie hula wiatr.

pap 27.04.2024 16:45
A co tam jest jeszcze do zrobienia, bo nie zauważyłam?

PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h