Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:41
Reklama

Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze!

Według wyników exit poll w Warszawie wybory na prezydenta miasta zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski zdobywając niemal 60% poparcia. Drugiej tury zatem nie będzie.
Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze!

Autor: Marcin Obara

Źródło: PAP

W tym artykule przeczytasz o:

  • wynikach wyborów na prezydenta Warszawy
  • reakcjach kandydatów

Według sondażu exit poll firmy Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu Rafał Trzaskowski dostał 59,8 proc głosów. Jeśli te wyniki się potwierdzą, a wszystko wskazuje na to, że tak będzie, oznacza to zwycięstwo obecnego prezydenta już w pierwszej turze. Wygląda też na to, że Trzaskowski dostał nawet większe poparcie niż w wyborach w 2018 r., kiedy to uzyskał 56,67 proc.

Na podstawie badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu
 

Według sondażu exit poll drugie miejsce z ponad 18 proc. głosów zdobył Tobiasz Bocheński z PiS, a dopiero trzecie Magdalena Biejat - niespełna 16 proc, której sondaże dawały szanse na wyprzedzenie kandydata PiS, a nawet wskazywały na to, że może się dostać do drugiej tury. Biejat podczas wiecczoru wyborczego nie kryła rozczarowania, ale powiedziała też: - Wszystko wskazuje, że za półtora roku znowu wybory, w których będziemy jeszcze skuteczniejsi - sugerując, że Rafał Trzaskowski wystartuje w wyborach na prezydenta kraju i być może je wygra. Bocheński także nie ukrywał rozczarowania, bo osiągnął wynik niższy niż PiS w wyborach parlamentarnych w stolicy. Z kolei prezes PSL i jeden z liderów Trzeciej Drogi Władysław Kosiniak Kamysz gratulując Trzaskowskiemu, stwierdził, że ten nie wygrałby w pierwszej turze bez poparcia Trzeciej Drogi. W pewnym sensie Trzecia Droga rzeczywiście odniosła w tych wyborach sukces, bo Adriana Porowska z Polski 2050 zostanie nową wiceprezydentką miasta. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ