Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:09
Reklama

Gawęda o warszawskich smakach

Czytelnia Pod Sowami w środę 6 marca zainauguruje nowy cykl spotkań varsavianistycznych pt. „Gawędy warszawskie“.

W tym artykule przeczytasz o:

  • pierwszym spotkaniu z cyklu "Gawędy warszawskie"
  • spotkaniu z Karoliną Głowacką - autorką nietypowej warszawskiej książki kucharskiej

W środę 6 marca o godzinie 17:00 w żoliborskiej Czytelni Pod Sowami przy ulicy gen. Zajączka 8 odbędzie się pierwsze spotkanie nowego varsavianistycznego cyklu pod hasłem ,,Gawęda o warszawskich smakach”. Gościem będzie Karolina Głowacka, autorka książki “Echa dawnej Warszawy. W kotle smaków”.

„Echa dawnej Warszawy. W kotle smaków” to nietypowa książka kucharska. To opowieść o dawnej Warszawie, ukazująca jej różnorodność i przepych przez pryzmat odmiennych smaków i zapachów, które się tu wzajemnie przenikały. W stolicy, jak w tyglu smaków, mieszały się obyczaje i przyzwyczajenia mieszkańców pochodzących z różnych stanów, stron kraju i świata. Nie sposób również opowiedzieć o historii kulinarnej miasta, nie wspominając o znanych sklepach, targowiskach, halach targowych, które od wieków zaopatrywały mieszkańców w podstawowe artykuły spożywcze. Dopełnieniem książki jest wędrówka szlakiem niektórych kultowych lokali gastronomicznych, które zapisały się w historii Warszawy. A dla każdego, kto sam lubi gotować, prawdziwą gratką będzie 100 przepisów na przysmaki kojarzące się z dawną Warszawą

Podczas spotkania, Karolina Głowacka, licencjonowana przewodniczka oraz pasjonatka Warszawy opowie o stolicy przez pryzmat warszawskich smaków i zapachów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ