Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:59

Komitet Żoliborz ma głos odpowiada na pytania

Komitet Wyborczy Wyborców Żoliborz ma głos odpowiadał na swoim profilu w mediach społecznościowych na często zadawane, także przez naszych czytelników pytania.
Komitet Żoliborz ma głos odpowiada na pytania

Źródło: Żoliborz ma głos FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • przyczynach powołania Komitetu Wyborczego Wyborców Żoliborz ma głos
  • celach komitetu
  • aktualnych działaniach

Dlaczego powstał taki komitet?
Komitet składający się osób mieszkających na Żoliborzu powstał w odpowiedzi na brak reakcji, Rady i Zarządu Dzielnicy, na nasze wnioski, skargi, petycje, pisma, listy otwarte oraz opinie wyrażane w konsultacjach społecznych. Skoro Rada Dzielnicy składająca się z osób reprezentujących partie polityczne i organizacje pozarządowe nie reprezentuje potrzeb i aspiracji osób mieszkających na Żoliborzu, to postanowiliśmy stworzyć komitet, który będzie się składał z naszych sąsiadek i sąsiadów. Od tego czasu szukamy osób, które w swoich osiedlach mają różne problemy. To z nich budujemy listę! Pełnomocniczką Komitetu została Danuta Kuroń.

Dlaczego chcemy mieć własny komitet, a nie kandydować z list partii albo organizacji pozarządowych? 
W partiach obowiązuje dyscyplina partyjna i zobowiązania wynikające z umów koalicyjnych, a organizacje pozarządowe mają swoje statuty, programy i są związane umowami z grantodawcami. Ponieważ obecna Rada Dzielnicy, składająca się z osób reprezentujących partie polityczne i organizacje pozarządowe, nie reprezentuje osób mieszkających na Żoliborzu postanowiliśmy wybrać Radę, która będzie się składała z mieszkanek i mieszkańców Żoliborza.

Czy można poznać listę kandydatów?
Listę kandydatów opublikujemy po tym jak Komisarz Wyborczy ją zarejestruje - postępujemy zgodnie z wymogami prawa.

Dlaczego rozwieszamy plakaty na słupach w dzielnicy?
KWW ŻOLIBORZ MA GŁOS umieszcza swoje plakaty w dwudziestu miejscach, które Prezydent m.st. Warszawy przeznaczył w naszej dzielnicy na bezpłatne umieszczanie plakatów wszystkich komitetów wyborczych. Nie chcemy wykluczać żadnej grupy społecznej - w naszej dzielnicy mieszka wiele osób, dla których materiały umieszczane w tych miejscach są ważnym źródłem informacji. Zależy nam na tym, aby także osoby starsze lub/i niezdigitalizowane mogły dowiedzieć się o powstaniu komitetu mieszkanek i mieszkańców Żoliborza. Nie zaklejamy całych słupów, wieszamy jedynie kilka plakatów, zostawiając miejsce dla innych komitetów.

Czym w tej chwili zajmuje się komitet wyborczy Żoliborz ma głos?
Ponieważ jesteśmy komitetem mieszkanek i mieszkańców, przede wszystkim rozmowami z Wami, Żoliborzankami i Żoliborzanami! Chcemy poznać Wasze problemy, sprawy na Waszych osiedlach, kwestie, którymi trzeba się zająć - to właśnie z nich powstaje program. Piszcie, komentujcie, dołączajcie do nas! 
Z kwestii formalnych - zbieramy podpisy pod listami poparcia, o godzinach i miejscach będziemy informować. Pracujemy także nad wynajmem lokalu dla sztabu komitetu, w którym będziemy się z Wami spotykać. Przygotowujemy także stronę www.


Więcej o Komitecie Wyborczym Wyborców Żoliborz ma głos przeczytacie w naszym wywiadzie z Danutą Kuroń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 26 km/h