Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:34

Kolejni nietrzeźwi kierowcy na Żoliborzu i Bielanach

Na terenie Bielan i Żoliborza policjanci stale prowadzą kontrole kierowców. Tym razem kilka nieodpowiedzialnych osób straciło prawo jazdy. Zatrzymani kierujący mieli od 0,9 do 2,5 promila alkoholu we krwi.
Kolejni nietrzeźwi kierowcy na Żoliborzu i Bielanach

Źródło: KRP V

W tym artykule przeczytasz o:

  • zatrzymaniach nietrzeźwych kierowców na Żoliborzu i Bielanach
  • rekordowym wyniku podczas ostatnich policyjnych kontroli
  • statystykach dotyczących nietrzeźwych kierowców za ubiegły rok 

Przez ostatnich kilka dni funkcjonariusze na ulicach Bielan i Żoliborza prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Kontrole miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Poza badaniem stanu trzeźwości kierujących sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców. Wśród zatrzymanych była 50-letnia kobieta, która prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości. Na ulicy Pułkowej, kierująca volkswagenem została zatrzymany przez stołecznych policjantów. 50-latka miała 0,9 promila alkoholu we krwi. Z kolei kierowca opla został zatrzymany przez funkcjonariuszy na ulicy Farysa. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał we krwi 2,1 promila alkoholu.

Następny kierowca został zatrzymany przez żoliborskich policjantów na Placu Wilsona. W trakcie kontroli również okazało się, że kierowca forda był nietrzeźwy, miał we krwi 1 promil alkoholu. 53-letni mężczyzna trafił do żoliborskiego komisariatu. Kolejni kierowcy mieli we krwi 0,9 i 1,3 promila alkoholu. Tym razem niechlubnym rekordzistą był 46-latek, który został zatrzymany na ulicy do kontroli drogowej na ulicy Sokratesa. Kierowca we krwi miał 2,5 promila. 

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Wszyscy także utracą przynajmniej na jakiś czas prawo jazdy. 

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż bardzo poważny problem. W pierwszym półroczu 2023 roku policjanci zatrzymali ponad 47 tysiący nietrzeźwych kierujących. To mniejsza liczba niż w analogicznym okresie 2022 r., kiedy było ich ponad 48 tys. Nietrzeźwych kierowców jest wciąż niestety bardzo wielu. A wypadki, które powodują są najbardziej tragiczne w skutkach. Są to często zdarzenia, gdzie mamy do czynienia z więcej niż z jedną ofiarą śmiertelną. Kierujący pojazdami będący pod wpływem alkoholu spowodowali w pierwszym półroczu 2023 roku 554 wypadki drogowe, w których zginęło 67 osób, a ranne zostały 653 osoby.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h