Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:43

Miasto Jest Nasze i partia Razem wspólnie wystartują w wyborach samorządowych

Miasto Jest Nasze i partia Razem wystartują wspólnie w wyborach do Rady Warszawy, wystawią również wspólne listy kandydatów do rad dzielnic oraz kandydata na prezydenta Warszawy.
Miasto Jest Nasze i partia Razem wspólnie wystartują w wyborach samorządowych

Autor: Tomasz Gzell

Źródło: PAP

W tym artykule przeczytasz o:

  • wspólnym starcie MJN i Razem w wyborach samorządowych
  • głównych założeniach deklaracji programowej
  • oczekiwaniach liderów 

MJN i Razem podpisały pakt „Marzenie o Warszawie”. Spisane w nim główne postulaty nowej koalicji, która wystartuje w kwietniowych wyborach samorządowych w Warszawie, skupiają się wokół mieszkalnictwa komunalnego i zieleni miejskiej. W 2018 roku oba środowiska startowały w samorządowych wyborach osobno. MJN zdobył wówczas 5,7 proc. głosów, nie wprowadzili jednak nikogo do Rady Warszawy. Z kolei Razem uzyskała wynik na poziomie 3,5 proc.

W deklaracji programowej liderzy i liderki MJN oraz Razem krytykują trwający od ponad 20 lat w Warszawie duopol PiS i PO. w Warszawie, który trwa od 22 lat. „Ten duopol szkodzi nam wszystkim. Codziennie obserwujemy walkę wielkich partii i skupienie na polityce krajowej, podczas gdy problemy mieszkańców są zaniedbywane i zamiatane pod dywan. Uważamy, że Warszawa powinna być miastem do życia, a nie łupem partyjnych interesów" – czytamy w deklaracji.

MJN i Razem wskazują w pakcie główne postulaty i obszary działania:

  • inwestycje w zieleń miejską
  • budowa mieszkań na tani wynajem, 
  • rozbudowa transportu publicznego między dzielnicami, 
  • usuwanie barier w przestrzeni publicznej, 
  • rozwój usług publicznych we wszystkich dzielnicach. 
     

Póki co liderzy porozumienia nie podali kandydata na prezydenta, a liderzy - wicemarszałkini senatu Magdalena Biejat i posłanka Dorota Olko (Razem) oraz przewodniczący MJN Jan Mencwel zapowiadają, że liczą na znacznie lepszy wynik w tegorocznych wyborach samorządowych niż uzyskane przez obie siły ponad 9.proc głosów w wyborach sprzed sześciu lat. Liczą na wprowadzenie radnych do Rady Warszawy i liczącej się reprezentacji do rad dzielnic. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h