Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 21:52

Wolontariusze nagrodzeni za swoje działania

5 grudnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza podczas uroczystej gali, dedykowanej warszawskim ochotniczką i ochotnikom. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci społeczności wolontariackiej z całego miasta.
  • Źródło: materiał prasowy Urzędu Miasta
Wolontariusze nagrodzeni za swoje działania

Źródło: um.warszawa.pl

Współcześnie ponad 200 instytucji miejskich w Warszawie angażuje wolontariuszy do różnorodnych działań. Ochotnicy wspierają m.in. domy kultury, muzea, ośrodki pomocy społecznej, biblioteki oraz Miejski Ogród Zoologiczny. Ich zaangażowanie w organizacje pozarządowe ma kluczowe znaczenie dla wielu fundacji i stowarzyszeń, nadając im unikalny charakter. Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, podkreślił, że bez wolontariuszy miasto nie byłoby takie samo.

Co czwarty mieszkaniec Warszawy jest zaangażowany w wolontariat, co potwierdza rosnące zainteresowanie działalnością społeczną. W 2023 roku zauważono, że co czwarty warszawiak podjął się roli wolontariusza, co stanowi wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza był okazją do wyjątkowego podziękowania ochotniczkom i ochotnikom za ich bezinteresowną pracę.

Miasto Stołeczne Warszawa zorganizowało specjalną Galę Wolontariatu w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy", gdzie wyróżniono mieszkańców za ich zaangażowanie społeczne. Wydarzenie to stanowi część projektu "Ochotnicy warszawscy", który od 2016 roku rozwija wolontariat w Warszawie, oferując szkolenia, warsztaty, spotkania i wsparcie dla organizatorów wolontariatu.

Dyrektorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, Karolina Zdrodowska, przekazała życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, podkreślając, że ich praca wpływa pozytywnie na rozwój życia społecznego w Warszawie. Podczas gali wzięli udział również społeczniczka Aleksandra Popławska, prezes Fundacji Stocznia Jakub Wygnański, psycholożka Dr Ewa Jarczewska – Gerc oraz aktor Marcin Dorociński, znany z zaangażowania w działalność charytatywną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h