Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 czerwca 2024 12:20

Zima w mieście. Ruszają zapisy dla najmłodszych

Już w najbliższy piątek, 24 listopada, rozpoczynają się oczekiwane zapisy do corocznej akcji „Zima w Mieście”, organizowanej przez władze stołeczne. Akcja, skierowana do warszawskich uczniów oraz dzieci zamieszkujących stolicę, ma na celu zapewnienie im atrakcyjnego, bezpiecznego i pełnego zajęć wypoczynku podczas ferii zimowych.
Zima w mieście. Ruszają zapisy dla najmłodszych

Źródło: um.warszawa.pl

Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, podkreśla, że inicjatywa cieszy się ogromną popularnością i stanowi wsparcie dla warszawskich rodzin. W zeszłym roku akcję „Zima w Mieście” ukończyło niemal 9 tysięcy uczniów z różnych dzielnic Warszawy.

Zapisy do tegorocznej edycji potrwają od 24 listopada do 10 grudnia 2023 r. i obejmą okres od 15 do 26 stycznia 2024 r. W tym roku planowanych jest aż 12,7 tysiąca miejsc w 85 placówkach feryjnych, w tym 11 szkołach specjalnych. Oprócz opieki, uczestnicy będą mieli możliwość korzystania z różnorodnych zajęć specjalistycznych, obejmujących aspekty sportowe, edukacyjne oraz artystyczne.

Proces zapisów będzie prowadzony elektronicznie za pomocą systemu zgłoszeń, a informacje o zakwalifikowaniu uczestników zostaną opublikowane 15 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.

Zasady oraz harmonogram zapisów są dostępne na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl.

Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE) będą działać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, oferując opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie. Rodzice wniosą opłaty za posiłki i opiekę w FPE, które wynoszą odpowiednio 20 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 30 zł dziennie za opiekę.

Warto również zaznaczyć, że dzieci korzystające w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, zwolnione są z opłat za posiłki i opiekę. Rodzice dzieci, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego, są zwolnieni z opłat, ale zobowiązani są do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Ferie na Żoliborzu. Gdzie?

Gdzie można zapisać dzieci na ferie zimowe? Organizowane są one między innymi w OSiR Żoliborz. Półkolonie sportowe odbędą się w dwóch turnusach (15 - 19 oraz 22 - 26 stycznia).  Zajęcia będą obejmowały różne sportowe aktywności, na przykład łyżwy, basen, gry zespołowe. 

Pełną listę placówek organizujących zimowe zajęcia poznamy w piątek. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 17 km/h