Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 22:16

MJN apeluje o chodnik na Powązkowskiej

Mieszkanki i mieszkańcy mówią jasno: potrzebny jest chodnik. Co na to władze dzielnicy?
MJN apeluje o chodnik na Powązkowskiej

Źródło: Canva

Ciągi pieszo - samochodowe mogą być dobrym rozwiązaniem w przypadku deptaków turystycznych czy niewielkich, osiedlowych uliczek. Jednak w miejscu, o którym piszemy, ruch jest stosunkowo duży, a piesi - zagrożeni.

Mowa tutaj o ulicy Powązkowskiej, na wysokości numeru 74. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze przypomina, że zima za pasem, a wraz z nią - kolejne zagrożenia. 

Niebezpieczna Powązkowska

I nie jest to tylko czcza obawa i sianie paniki. Pewna starsza pani dwukrotnie padła ofiarą tego miejsca. Za pierwszym razem złamała rękę, za drugim zaś upadła tak nieszczęśliwie, że doszło do pęknięcia czaszki. W wyniku tego wypadku, kobieta nieodwracalnie straciła węch.

Brak chodnika w tym rejonie jest, jak widać, dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa przechodniów, zwłaszcza starszych lub z ograniczonymi możliwościami poruszania się. A takich osób mieszka tam sporo. Piesi muszą mijać się z samochodami lub iść po trawniku. Co więcej, stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia.

Walka o chodnik

Radna Marta Szczepańska złożyła dwie interpelacje, jednak odpowiedzi władz były ograniczone do tymczasowych rozwiązań, co nie eliminuje problemu w sposób trwały. Obecnie planowane są konsultacje z Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową i Strażą Miejską pod nadzorem Burmistrza Żoliborza. Niemniej jednak, kluczową rolę w tym procesie odgrywać będzie opinia i doświadczenie mieszkanek i mieszkańców tego obszaru.

A oni mówią jednogłośnie: w tym miejscu potrzeba chodnika. 

Miasto Jest Nasze planuje nie ustawać w dążeniach do zapewnienia bezpieczeństwa w tym obszarze. Jak deklarują aktywiści, wybudowanie chodnika jest jak najbardziej realną możliwością, potrzeba jednak woli politycznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h