Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 13:47
Reklama

Więcej zieleni na Żeromskiego

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy kontynuuje swoje działania mające na celu upiększenie i zazielenienie przestrzeni miejskiej. Tym razem, ulica S. Żeromskiego zyskuje nowe rośliny, krzewy, byliny, i kwiaty, które zostają sadzone na rabatach w ramach projektu budżetu obywatelskiego.
Więcej zieleni na Żeromskiego

Źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Kompletna ulica nie tylko powinna spełniać wymogi komfortu i bezpieczeństwa dla uczestników ruchu, ale także prezentować się estetycznie. Zielona przestrzeń nie tylko ozdabia otoczenie, ale również wpływa pozytywnie na jakość życia, pochłaniając dwutlenek węgla z atmosfery i poprawiając retencję wody.

W ciągu ostatnich kilku dni Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przystąpił do sadzenia różnorodnych roślin wzdłuż ul. S. Żeromskiego. W ramach projektu budżetu obywatelskiego, na rabatach pojawią się m.in. trzmielina, ostrokrzewy, tawuła, dereń biały, igra błyszcząca, a także byliny takie jak jeżówka, bodziszek, liliowce, rozchodnik okazały, kupidynek, sesleria, aster oraz krwawnik. Ponadto, ulicę ożywią tulipany, zawilce, narcyzy, irysy, krokusy, śniedki, czosnki, psi ząb i szafirki, tworząc nową zieleń o powierzchni ponad 500 m kw.

Prace ogrodnicze na rabatach są dopiero początkiem. W kolejnych etapach, pomiędzy listopadem a grudniem, planowane jest rozpłytowanie fragmentu chodnika naprzeciwko pawilonów handlowych przy rogu ul. Żeromskiego i Jarzębskiego. Nowy zieleniec o powierzchni ponad 100 m2 będzie dodatkowym elementem, który urozmaici otoczenie.

Inicjatywa zazieleniania ulicy S. Żeromskiego to efekt zaangażowania społeczności lokalnej, która poparła projekt budżetu obywatelskiego o nazwie „Czysta, zielona i wygodna ul. Żeromskiego – nasadzenia krzewów, kwiatów, nowy zieleniec i dostawienie ławek”, zgromadzając 1143 głosy.

Przeczytaj również: Taksówkarz zażywał narkotyki w godzinach pracy

Policja przeprowadziła badanie krwi u zatrzymanego, które wykazało, że 35-letni mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Ostatecznie usłyszał zarzut prowadzenia auta w stanie odurzenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ