Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:10
Reklama

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów

Zbliża się piąty cykl rozkładu jazdy pociągów, a wraz z nim niespodzianki dla podróżnych. Już 12 listopada 2023 roku planowane są istotne modyfikacje, które wpłyną na ruch kolejowy w naszym regionie.
Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów

Źródło: wtp.waw.pl

Najważniejszym punktem zmian jest kontynuacja prac związanych z przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Perony 1-3 pozostaną zamknięte, co skutkować będzie redukcją przepustowości podmiejskiej linii średnicowej z 16 do 5 par pociągów na godzinę. Odcinki Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy oraz Warszawa Zachodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie funkcjonować będą jedynie na jednym torze, co wprowadzi ograniczenia w przepustowości szlaków.

Modernizacja linii kolejowej nr 7

W dniach od 2 do 9 grudnia planowana jest przerwa w ruchu na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer – Warszawa Radość związana z modernizacją linii kolejowej nr 7. Ponadto, pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) nie kursują na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD.

Zmiany w kursowaniu SKM

Linie S1 i S10 zostaną objęte ograniczeniami w związku z redukcją przepustowości linii średnicowej. Pociągi będą kierowane przez stację Warszawa Centralna, pomijając przystanki Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Część pociągów kursować będzie skróconą trasą Pruszków – Warszawa Główna, a na trasie Warszawa Wschodnia – Otwock dostępna będzie linia S10.

Podobne zmiany obejmą linie S2 i S20, gdzie częstotliwość kursowania pociągów S2 zostanie zmniejszona do jednej godziny, a na trasie Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna pojawią się pociągi linii S20.

Warto również zauważyć, że w weekendy liczba pociągów na odcinku Legionowo – Zegrze Południowe zostanie ograniczona do czterech par w dobie, pozostałe kursując na trasie Piaseczno – Legionowo. Linia S40 będzie funkcjonować na trasie skróconej Piaseczno – Warszawa Rakowiec.

Niemniej jednak, podróżni mogą być spokojni o swoje bilety – dotychczasowe zasady wzajemnego honorowania biletów pozostaną bez zmian.

Miejmy nadzieję, że po zakończeniu prac będziemy mogli cieszyć się bardziej efektywnym i nowoczesnym systemem komunikacji kolejowej.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h