Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:42

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Debata z udziałem seniorów

W ramach rządowego programu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" odbyła się inspirująca debata w Klubie Seniora "Promyk" na Żoliborzu. Wydarzenie to miało na celu edukację mieszkańców w zakresie kwestii związanych z bezpieczeństwem na terenie osiedli mieszkaniowych, a także skupiło się na bezpieczeństwie seniorów.
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Debata z udziałem seniorów

Źródło: Komenda Rejonowa Policji

Debatę zorganizowali wspólnie przedstawiciele Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Żoliborz oraz V Oddziału Straży Miejskiej. Podczas tego wydarzenia Komendant Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz przedstawił obecnym ocenę stanu bezpieczeństwa, omówił rolę aktywności dzielnicowych w rozwiązywaniu problemów związanych z bezpieczeństwem oraz zachęcił mieszkańców do korzystania z interaktywnej "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", zachęcając jednocześnie do zgłaszania informacji o zagrożeniach społeczeństwa.

W dalszej części spotkania funkcjonariusze Policji przestrzegali seniorów przed oszustami, szczególnie przed metodami stosowanymi przez przestępców podszywających się pod funkcjonariuszy policji. Przedstawiciele Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Żoliborz omówili również założenia programu "Bezpieczna Dzielnica" i zachęcali uczestników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach grup osiedlowych.

Mieszkańcy mieli okazję wyrazić swoje opinie na temat bezpieczeństwa, podzielili się swoimi obawami i uwagami dotyczącymi problemów społecznych występujących na osiedlach. Wymieniali się informacjami na temat potencjalnych zagrożeń i wspólnie poszukiwali rozwiązań. Policjanci obiecali uwzględnić wszystkie zgłoszenia i uwagi mieszkańców, a także działać w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa społeczności.

Na zakończenie debaty przedstawiciele Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Żoliborz przekazali mieszkańcom materiały informacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości seniorów na temat bezpieczeństwa. Materiały te, zatytułowane "Seniorze. Babciu, Dziadku... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!", zostały opracowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji.

Przeczytaj również: Wszystkich Świętych - jak poruszać się po mieście?

1 listopada to dzień, w którym mieszkańcy Warszawy odwiedzają swoich zmarłych na nekropoliach. Aby ułatwić dojazd do cmentarzy, Warszawski Transport Publiczny przygotował specjalną organizację ruchu i liczne linie komunikacji miejskiej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 28 km/h