Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 00:14
Reklama

Mistrzowie parkowania #12

Przed Wami dwunasta edycja mistrzów parkowania. Obejrzyjcie galerię kilkunastu nielegalnie zaparkowanych pojazdów.

Prezentujemy Wam kolejne porcje nielegalnie zaparkowanych samochodów. Tym razem również przedstawiamy Wam konkretne naruszenia przepisów prawa, oraz jak postępować ze zgłoszeniami.

 1. Reguła jest prosta – parkowanie (także 'na chwilę') na trawie/parku/zieleni (lub czymś co było kiedyś zielenią) jest niedozwolone. Uważaj jednak na tę kategorię. Wymaga ona wykazania, że widoczna na zdjęciu sytuacja przyczyniła się do 'zniszczenia'. Jeśli więc masz ujęcie na którym widać koleiny za autem – śmiało. W przeciwnym wypadku sprawdź, czy nie pasuje tutaj inna kategoria.
  - Mandat: do 1000 zł
  - (KW Art. 144. 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność [...] podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.)
 2. Sprawdź najpierw, czy nie ma oznaczeń pionowych ani poziomych a samochód stoi przy krawędzi jezdni. Dopiero wtedy, jeśli szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że pojazd utrudnia im ruch (i jest to przynajmniej 1,5m) ma zastosowanie ten przepis.
  - Mandat: 100 zł
  - (PoRD Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na drodze dla pieszych kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju, szerokość drogi dla pieszych jest nie mniejsza niż 1,5 m i nie utrudni ruchu pieszych [...])
 3. Parkowanie/zatrzymywanie pojazdu na przystanku (zarówno na jezdni jak i na chodniku) jest niedozwolone.
  - Mandat: 100 zł
  - (PoRD Art. 49. 1.9. Zabrania się zatrzymania pojazdu w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej jej długości.)

  zródło: https://uprzejmiedonosze.net/przepisy.html

Mieszkańcy również mogą dołączyć do naszej akcji, przysyłając swoje zdjęcia na Alert 24.

Przeczytaj również: Historia linii 15

Poza tymczasowym zawieszeniem w 2016 (remont jezdni na Andersa), linia 15 kursuje do dzisiaj bez większych zmian. Jest jedyną linią tramwajową zatrzymującą się w zespole przystankowym Marymont – Potok.

 


mistrzowie

mistrzowie

mistrz2

mistrz2

mistrzowie parkowania 12

mistrzowie parkowania 12


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h