Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:25

Co robić w ferie zimowe na Żoliborzu? 5 pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu!

Wyjazdy na narty, snowboard, a może wspólne wyjście na łyżwy czy sanki? Nikt nie ma wątpliwości, że najmłodsi z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. Czy trzeba wyjeżdżać za granicę, aby spędzić miło czas?

Kółko i Krzyżyk

O tym, że nauka może być przyjemna, twórcza i radosna, przekonamy się w klubokawiarni Kółko i Krzyżyk przy ul. Rydygiera. Sala urodzinowa, mały ogródek, kawiarnia z domkiem do zabaw, sala do zabaw edukacyjnych czy sklep z zabawkami: to wszystko znajdziemy na 150 metrach kwadratowych przestrzeni zaprojektowanej z myślą o najmłodszych. Założyciele klubokawiarni są pewni, że wspólna zabawa gwarantuje szczęśliwe dzieciństwo. Do nauki języka angielskiego zaprasza Teddy Eddie, psotny miś, który mieszka w skarpecie.
Wnętrze klubokawiarni Kółko i Krzyżyk przy ul. Rydygiera
Wnętrze klubokawiarni Kółko i Krzyżyk przy ul. Rydygiera
Natomiast jeśli Wasze dzieci są uzdolnione tanecznie i lubią bawić się przy muzyce, z pewnością spodoba im się balet. Pierwsze kroki i pozy tańca klasycznego, tworzenie własnych choreografii, a co najważniejsze — rozwijanie wyobraźni ruchowej. Kto wie, może odkryjemy przyszłe talenty?

Tutu Balet

Tajniki sztuki baletowej można też zgłębić w Tutu Balet. Na czym polega jeté, port de bras czy słynne pointy? Dlaczego ważne jest partnerowanie, szczególnie w adagiu i kodzie? Te wszystkie zagadnienia poznają stopniowo młodzi adepci tańca klasycznego. Kilka miesięcy wytężonej pracy często wystarczy, by wystąpić na pierwszych pokazach. Każdego roku uczniowie Tutu balet występują na specjalnych pokazach w ramach akcji Otwieramy Żoliborz.

QlkaCafe

W swoje skromne progi zaprasza również QlkaCafe. Lokal przy Przasnyskiej kusi aromatyczną kawą, pysznymi ciastkami i wyjątkowymi warsztatami. Wśród propozycji dla dzieci: Plastyka Smyka, Qlkowe przedszkolaki, Funny Judo, Tańczące Brzdące Pierwsze Kroki - Barwy Muzyki i Sensoryka Smyka. Gdy dzieci będą bawić się w gronie rówieśników, rodzice na pewno nie będą narzekali na nudę. Na chłodne, zimowe dni QlkaCafe proponuje m. in. herbatę rozgrzewającą, musy owocowe i świeże soki.

Flob a Dob

Jak przybliżyć dziecku tajniki świata, używając dotyku, wzroku i słuchu? Z tym wyzwaniem postanowili się zmierzyć twórcy Flob a Dob. Poza warsztatami plastycznymi czeka również nie lada gratka dla fanów programowania i robotyki. Algorytmy i pętle to jednak dopiero początek. Prowadzący szukają wraz z uczestnikami zajęć odpowiedzi na ważne pytanie: jak będzie wyglądał świat za kolejne 100 lat? Razem ze stworkiem Abby i robotek SPRK dzieci uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.
Cieszy nas, że najmłodsi uczą się pracować w grupie, pomagać sobie, wymieniać składnikami, a nierzadko zdrowo rywalizować. Jesteśmy przekonani, że zaprocentuje to w dorosłym życiu

Sala Zabaw Fikołki w Arkadii

Marshall, Mini, Bella, Elza, Minionek, Batman, a także Spiderman i Lord Vader – czy jest miejsce, gdzie można spotkać te wszystkie postaci z bajek? Najmłodszym mieszkańcom Żoliborza polecamy wizytę w Arkadii, gdzie na drugim piętrze, obok kina Cinema City i sklepu muzycznego, znajdziemy miejsce przygotowane z myślą o wszystkich spragnionych wyjątko-wych przygód. Sala Zabaw Fikołki to największe miejsce na zimowej mapie Żoliborza, gdzie najmłodsi mieszkańcy aktywnie spędzą czas. Już przy wejściu wita nas Wiewiórka, która zaprasza nas na specjalne warsztaty edukacyjne. Pytania niezwykle ważne: dlaczego słodzik jest zdrowszy od cukru? Jaki wpływ na nasze zdrowie mają witaminy? Po tej krótkiej lekcji odwiedzamy kolejne sale, gdzie sportowe emocje sięgają zenitu. Kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolka, sieć Spidermana i tor przeszkód, a dla spragnionych rywalizacji mistrzostwa świata na boisku do piłki nożnej. – Nie spodziewałam się, że zabawie może towarzyszyć tak wielka frajda – mówi z uśmiechem pani Agnieszka, która z dumą obserwuje piłkarskie zmagania swojego syna.
Nie spodziewałam się, że zabawie może towarzyszyć tak wielka frajda
Tuż obok w skupieniu pracują młodzi naukowcy. Opracowują specjalny płyn, który w spoczynku zachowuje się jak zwykła ciecz, ale wystarczy, że dostarczymy mu jakąś energię, by zaczął stawiać opór. Młodzi laboranci stworzyli w ten sposób nienewtonowskie paski, które po warsztatach zabrali do domu. Niebywałych rewolucji dokonać także można… w kuchni. Nowe smaki, zapachy, a to wszystko połączone ze świętowaniem urodzin. Zanim jednak na stole pojawił się tort i wszyscy goście zaśpiewali „sto lat” Zuzi, dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których powstały przepyszne burgery. Instruktorzy pomagają młodym adeptom sztuki kulinarnej, pokazują, jak prawidłowo posługiwać się sztućcami i czym można urozmaicić przygotowywane danie. – Cieszy nas, że najmłodsi uczą się pracować w grupie, pomagać sobie, wymieniać składnikami, a nierzadko zdrowo rywalizować. Jesteśmy przekonani, że zaprocentuje to w dorosłym życiu. A na razie – pora zjeść te pyszne burgery, bo wystygną! Pełni energii zaglądamy jeszcze na ściankę wspinaczkową. Do wyboru 12 tras o różnym stopniu trudności, w zależności od wieku i umiejętności. – Dzieci poniżej 11 lat zapraszamy do „Małpiego Gaju”, gdzie czeka na nich specjalna 4-poziomowa konstrukcja – wyjaśniają animatorzy z Sali Zabaw Fikołki. – Niesłabnącą popularnością cieszy się też labirynt, który stanowi nie lada wyzwanie. Z kolei boisko z piłeczkami to miejsce, gdzie dzieci puszczają wodze swej fantazji i urządzają zabawy, którym towarzyszy dużo frajdy. Mamy nadzieję, że już nie możecie doczekać się atrakcji, które na Was czekają!

arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja2
arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja2

arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja3
arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja3

arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja4
arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja4

arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja5
arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja5

arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja6
arkadia2019_styczen_fikolki-propozycja6

arkadia2019-kolko-i-krzyzyk
arkadia2019-kolko-i-krzyzyk

arkadia2019-tutu-balet
arkadia2019-tutu-balet

arkadia2019-qlkacafe-warszawa4
arkadia2019-qlkacafe-warszawa4

arkadia2019-flobadob
arkadia2019-flobadob


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h