Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 03:23

Festiwal Past w Trattoria Flaminia: Uczta dla Zmysłów

Różnorodność, kreatywność, a przede wszystkim smak. To słowa, które najlepiej opisują niedawny Festiwal Past w restauracji Trattoria Flamini.

Festiwal Past w Trattoria Flaminia, który niedawno odbył się w tym przytulnym rzymskim zakątku, był prawdziwą uczta dla miłośników kuchni włoskiej. Cztery wyjątkowe dania, zróżnicowane w smaku i teksturze, oferowały uczestnikom intensywne kulinarne doświadczenie.

Dania serwowane podczas wydarzenia to Spaghetti Alla Puttanesca Con Tonno, Linguine Con Capesante e Agrumi, Spaghetti Con Le Cozze i Ravioli Ai Gamberi E Pistacchio.

Jak podkreślała Pani Monika, jedna z uczestniczek festiwalu, jedzenie było "rozkoszą dla zmysłów". Monika zwróciła uwagę na różnorodność serwowanych potraw, szczególnie podkreślając pikantny sos w Spaghetti Alla Puttanesca Con Tonno, cytrusowy twist w Linguine Con Capesante e Agrumi, a także pistacjowe akcenty w Ravioli Ai Gamberi E Pistacchio.

Pan Michał, z kolei, docenił festiwalowy format, który pozwalał odkrywać jedzenie w sposób niekonwencjonalny, a nawet podawał swoją metodę na łatwe "złapanie" składników - jedzenie dłonią! Jego entuzjazm pokazuje, jak takie wydarzenia mogą być przede wszystkim świetną zabawą i interesującym sposobem na poznanie kuchni włoskiej.

Ale to Pani Kornelia była triumfatorką festiwalu. Jako fanka kuchni włoskiej, cieszyła się możliwością spróbowania takich wyjątkowych dań. Jej zdaniem, wysokiej jakości składniki, wyraziste smaki sosów i przepyszne makarony sprawiły, że bez problemu rozpoznawała serwowane potrawy. Jej komentarz to najlepsza rekomendacja dla restauracji Trattoria Flaminia i dowód na to, że warto spróbować ich wyjątkowych włoskich makaronów.

Festiwal Past w Trattoria Flaminia to wydarzenie, które pokazuje, jak wielowymiarowy jest świat pasty - od różnorodności makaronów, przez skomplikowane sosy, po bogactwo dodatków. To nie tylko uczta dla podniebienia, ale też dla zmysłów.

Ciekawostki na temat podawanych dań oczami właścicieli Trattoria Flaminia

SPAGHETTI ALLA PUTTANESCA CON TONNO
Spaghetti z tuńczykiem w pikantnym sosie pomidorowym z kaparami, oliwkami, anchois
We Włoszech trwa dyskusja dotycząca pochodzenia sosu. Pretendują do niego Lacjum oraz Kampania. Wersja rzymska sosu puttanesca jest z anchois. W Neapolu często używa się zastępczo nazwy spaghetti olive e capperi. W Rzymie bardzo chętnie dodaje się do sosu tuńczyka.

SPAGHETTI ALLA PUTTANESCA CON TONNO

LINGUINE CON CAPESANTE E AGRUMI
Linguine z przegrzebkami, cytrusami, pomidorkami koktajlowymi i płatkami migdałów
Sos agrumi, niezbyt często trafia do lokali turystycznych, za to relatywnie często proponuje się go podczas domowych przyjęć. Przygotowaliśmy jego najbardziej wyrafinowaną postać z omułkami.

LINGUINE CON CAPESANTE E AGRUMI

SPAGHETTI CON LE COZZE
Spaghetti z mulami w sosie pomidorowym - dla mnie danie must be, podczas sezonu na mula mama co tydzień w piątki przygotowywała na nasz obiad rodzinny.

SPAGHETTI ALLA PUTTANESCA CON TONNO

RAVIOLI AI GAMBERI E PISTACCHIO
Ravioli z krewetkami, serem ricotta i pistacjami. Znawcy pistacji, są zgodni co do tego że największa ich produkcja jest w Iranie za to najsmaczniejsze są te z Sycylijskich sadów w okolicach miejscowości Bronte. Wyróżniają się swoim smakiem i kolorem co można natychmiast wyczuć. Ravioli z krewetkami i pistacjami (oczywiście z Bronte) jest jednym z naszych dań specjalnych.

RAVIOLI AI GAMBERI E PISTACCHIO

spagtti

spagtti

spagtti-3

spagtti-3

spagtti-3-1

spagtti-3-1

spagtti-1

spagtti-1

spagtti-2

spagtti-2

spagtti-3-2

spagtti-3-2

spagtti-4

spagtti-4

ravioli

ravioli

Flaminia festiwal past

Flaminia festiwal past


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ