Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 08:32
Reklama

23. Festiwal Ogrody Muzyczne im. Ryszarda Kubiaka. Tańcz Ogrody! Materiał partnera

23. Festiwal Ogrody Muzyczne odbędzie się od 30 czerwca do 31 lipca 2023 r. w Warszawie. W tym roku na projekcje zapraszamy do kina Wisła na Żoliborzu - tuż obok tego kina mieszkał Ryszard Kubiak –dyrektor i pomysłodawca Festiwalu Ogrody Muzyczne.  Koncerty będą się natomiast w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego i w Sali Balowej Zamku Królewskiego.

Jak co roku, na program festiwalu składają się: opera, balet, filmy muzyczne i koncerty live. W ramach Festiwalu odbędą się retransmisje najlepszych produkcji operowych i baletowych. Program obejmuje 25 wydarzeń: 6 koncertów live i 19 seansów filmowych.

Już 5 lipca w Studio Koncertowym Polskiego Radia zagra Martín García García – laureat III nagrody XVIII Konkursu Chopinowskiego w 2021 r. który należał do ulubieńców XVIII Konkursu. Wystąpi też duet fortepianowy Hyo & Hyuk Lee, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie czy Sinfonia Varsovia Camerata. Ponadto podczas tegorocznej edycji zagrają też w jednym koncercie: wybitny, polski gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, wirtuoz akordeonu Maciej Frąckiewicz i perkusista Bartek Miler.

Atrakcją programu filmowego będą balety Johna Neumeiera (Sen nocy letniej) i Edwarda Cluga (Peer Gynt). Pokażemy najnowszą premierę zrealizowaną na Jeziorze Bodeńskim w Bregencji, jest nią Madama Butterfly G. Pucciniego. W ramach tegorocznego Bregenzer Festspiele będzie ją można oglądać na żywo od 20 lipca, a na ekranie w Ogrodach Muzycznych pojawi się po raz pierwszy 1 lipca. Będzie to już trzecia w Ogrodach inscenizacja z Bregencji, po Carmen G. Bizeta i Rigoletcie G. Verdiego.

Inną perełką w programie będzie mało znana opera Rossiniego Le comte Ory (Hrabia Ory) z ubiegłorocznego Festiwalu Rossiniego w Pesaro. W obsadzie ulubieniec publiczności Juan Diego Flórez i młody baryton Andrzej Filończyk, który dołączył do czołówki polskich śpiewaków operowych, występujących w najlepszych teatrach operowych na świecie.

22 i 23 lipca (sobota i niedziela) zapraszamy do Ogrodów Zamku Królewskiego - przez całą sobotę i całą niedzielę w plenerze, w pięknym otoczeniu kwitnących roślin, zostaną wyświetlone filmy, który cieszyły się uznaniem widzów w poprzednich Ogrodach Muzycznych. Wstęp na Piknik jest bezpłatny.

fot. główne: Sylwia Księżopolska

Przeczytaj również: Planowane zmiany na Żoliborzu. Kładka i nowe przejście dla pieszych nad Wisłostradą

W dyskusjach mieszkańców, a także w trakcie spotkania informacyjnego online, najgłośniej wybrzmiał temat kładki łączącej Żoliborz z Cytadelą, którą projekt planu miejscowego uwzględnia.

Muzycy Sinfoni Vivy
Muzycy Sinfoni Vivy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 11 km/h