Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:26

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jakie zgłoszenia trafiają najczęściej do policjantów z Żoliborza?

Ponad 200 zgłoszeń trafiło do żoliborskich i bielańskich policjantów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa od początku 2023 roku. Najczęściej dotyczyły nieprawidłowego parkowania.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • o tym co najczęściej mieszkanki i mieszkańcy zgłaszali za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest niezmiernie ważne i w dużej mierze możemy zadbać o nie sami, informując policjantów o zagrożeniach. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, funkcjonariusze mogą nie tylko wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i reagować tam, gdzie w odczuciu mieszkańców dochodzi do niepokojących zdarzeń, ale też zapewnić jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – przekazała w oficjalnym komunikacie Elwira Kozłowska, oficer prasowa z Komendy Rejonowej Policji V dla Żoliborza i Bielan.

Informacje jakie uzyskaliśmy od Komendy Rejonowej Policji V dla Żoliborza i Bielan, pokazują, że nieprawidłowe parkowanie było najczęściej raportowanym zagrożeniem, z liczbą 98. Drugim najczęściej zgłaszanym problemem w pierwszym półroczu jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych z 64 zgłoszeniami.

W czołówce znalazło się również przekraczanie dozwolonej prędkości, które zgłoszono 21 razy. Popularne wśród wszystkich zgłoszeń były też akty wandalizmu oraz zła organizacja ruchu drogowego.

W nagłych wypadkach należy dzwonić pod numer 112

Dla porównania, w całym minionym roku na mapie zagrożeń odnotowano:

  • spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 179 zgłoszeń
  • nieprawidłowe parkowanie - 167 zgłoszeń
  • przekraczanie dozwolonej prędkości - 85 zgłoszeń

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją – dodaje oficer prasowa żoliborskiej komendy i jednocześnie podkreśla, że w sytuacjach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Przeczytaj również: Policja Apeluje: Zgłaszajcie incydenty molestowania w tramwajach

Policja nie otrzymała żadnych formalnych zgłoszeń w sprawie molestowania w tramwajach. W związku z tym, za naszym pośrednictwem apeluje do wszystkich poszkodowanych kobiet.

sm krajowa mapa zagrożeń

sm krajowa mapa zagrożeń

krajowa mapa zagrożeń

krajowa mapa zagrożeń


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h