Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 21:48

Rozpoczyna się balonowe święto. Nad Warszawą przelecą balony

W najbliższy weekend odbędzie się wielkie, otwarte dla mieszkańców balonowe święto w Warszawie. Zapowiadane są starty z Żoliborza.

Przez trzy dni, w zależności od bieżących warunków atmosferycznych (zapowiadane są przelotne opady przeszkadzające w startach), na niebie nad Warszawą zobaczymy kolorowe, piękne balony na ogrzane powietrze.

Część balonów odleci z Żoliborza

Ich starty odbywać się będą z trzech miejsc: z Dolnych Ogrodów Zamku Królewskiego, z terenów zielonych obok siedziby Komitetu Olimpijskiego przy Wybrzeżu Gdyńskim 4 oraz z Plaży Romantycznej nad Wisłą w Wawrze w godzinach wieczornych ok. godz. 18-19 i porannych - ok. 5 rano.

Miejsca startów zależne będą od kierunku wiatru w danym dniu, stąd zalecamy śledzenie strony wydarzenia na Facebooku pod nazwą IV Warszawska Fiesta Balonowa.

W sobotę, 17 czerwca w godz. 16-21.30, na Plaży Romantycznej nad Wisłą w Wawrze, odbędzie się piknik rodzinny edukacyjno-lotniczy w ramach Wawerskiej Fiesty Balonowej. Na warszawiaków czekają stoiska Muzeum Lotnictwa z Dęblina, kół naukowych z warszawskich wyższych uczelni (z Politechniki Warszawskiej, WAT), odbędą się pokazy sprzętu spadochronowego i paralotniowego, będzie można zapoznać się z symulatorami lotniczymi, żyroskopami, będzie można obejrzeć pokazy szybowców, balonów na ogrzane powietrze, a także balonów meteorologicznych i stratosferycznych.

Warszawianki i warszawiacy będą mieli szansę zobaczyć pierwszy na świecie balon na ogrzane powietrze braci Montgolier.

Dostępne będą bezpłatne loty balonem na uwięzi. 

PAP


balony sm

balony sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h