Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:30
Reklama

Ten projekt może pomóc osobom w kryzysie. Ruszyły zapisy

Ruszył innowacyjny projekt na Żoliborzu, mający na celu zapewnienie pierwszej pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży. Każdy kto się zgłosi będzie miał szansę skorzystać z indywidualnych konsultacji, warsztatów grupowych oraz wykładów dla uczniów i rodziców.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • o tym co oferuje projekt,
  • kto może wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach i warsztatach,
  • jak sie zapisać,
  • dlaczego realizacja projektu jest ważna.

Ruszyły zapisy na zajęcia grupowe i indywidualne konsultacje z psychoterapeutą w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2023 „Nie jesteś sam – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży”. Inicjatywa skierowana jest do uczniów żoliborskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ich rodziców i opiekunów. Projekt ma na celu udzielenie wsparcia dzieciom i młodzieży, którzy doświadczają trudnych sytuacji życiowych, depresji lub kryzysów.

Autorzy projektu uzasadniają, że sytuacja dzieci i młodzieży jest alarmująca, a dostępność bezpłatnej pomocy psychologicznej jest ograniczona. Projekt ma za zadanie towarzyszyć uczniom w ich zmaganiach oraz dostarczyć im ulgi. W ramach wsparcia psychologicznego oferowanego przez projekt, dzieci i młodzież będą miały możliwość nauki radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi oraz różnymi emocjami. Rodzice zaś zostaną przeszkoleni w zakresie wspierania swoich dzieci w trudnych momentach, a także wzmocnione w dziedzinie komunikacji i umiejętności społecznych w rodzinie.

W ramach projektu przewidziano 500 indywidualnych spotkań konsultacyjnych trwających po 50 minut każde. Dodatkowo, odbędą się grupowe spotkania edukacyjno-rozwojowe, podzielone na 4 grupy, złożone z 10 spotkań każda. Czas trwania warsztatów grupowych wynosić będzie 2 godziny dydaktyczne, z uwzględnieniem 1 przerwy. W grupach weźmie udział od 5 do maksymalnie 12 osób.

Jak komunikować się z dzieckiem w kryzysie? Wykłady również dla młodzieży

W ramach projektu planowane jest również przeprowadzenie 10 wykładów, które skierowane będą zarówno do rodziców, jak i uczniów. Wykłady dla młodzieży dotyczyć będą różnych tematów, takich jak: stres, wzmacnianie poczucia wartości, rozpoznawanie i reagowanie na kryzys psychiczny oraz depresję, nadużywanie internetu oraz wsparcie rówieśnicze w trudnych momentach. Natomiast wykłady dla rodziców i opiekunów będą dotyczyć takich tematów jak komunikacja z dzieckiem w kryzysie, zaburzenia nastroju i lękowe u dzieci i młodzieży, stres i emocje rodzica, oraz granice między rodzicem a nastolatkiem.

Projekt zyskał poparcie 1200 mieszkańców i mieszknek Żoliborza. Spotkania indywidualne oraz warsztaty grupowe odbywać się będą w poradni o nazwie "Ukojenie - przestrzeń wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii", zlokalizowanej przy ulicy Barcickiej 33. Natomiast wykłady będą realizowane w wybranych placówkach edukacyjnych na terenie dzielnicy.

Aby skorzystać z projektu, zainteresowani mogą dokonać zapisów oraz uzyskać szczegółowe informacje, kontaktując się pod numerem telefonu: 500 42 48 47.

Przeczytaj również: Budżet Obywatelski na Żoliborzu.Oceniono 77 projektów, w tym budowę tężni, sauny czy muralu Kaliny Jędrusik

Budżet Obywatelski na Żoliborzu to obecnie 77 projektów, w tym budowa tężni, sauny, czy muralu Kaliny Jędrusik – to tylko niektóre z propozycji, które przeszły ocenę formalną w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego w Warszawie. W tym roku mieszkańcy stolicy będą mieli okazję zadecydować, jakie inwestycje powinny zostać zrealizowane w ich dzielnicy.

młodzież w kryzysie sm
młodzież w kryzysie sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h