Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 25 lutego 2024 15:06
Reklama

Żoliborska policja apeluje o nieprowadzenie po alkoholu. Zatrzymano kolejnych nietrzeźwych kierowców

„Zwracamy się z apelem i prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu – apeluje żoliborska policja, która informuje o kolejnych zatrzymaniach kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu.  

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o przypadkach opisywanych przez policję,
- o tym co grozi za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek, 13 marca żoliborska policja informowała o zatrzymanych kierowcach, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu. Opisano trzy przypadki, w tym jeden, który miał miejsce na ulicy Krasińskiego, gdzie żoliborska patrolówka sprawdziła stan trzeźwości 40-latka. Ten jak się okazuje miał 0,6 promila alkoholu we krwi. Inny zatrzymany miał z kolei 1,5 promila alkoholu we krwi.

Kilka dni później, żoliborska policja informuje o kolejnych przypadkach kierowców poruszających się na tzw.  „podwójnym gazie”.

- Pomimo wielu apeli o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie na drodze, niektórzy nadal decydują się prowadzić pojazd po alkoholu i bez uprawnień. Apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Pamiętajmy o innych uczestnikach ruchu drogowego – apeluje żoliborska policja.

Żoliborska policja informuje. Nie ma dnia by ulicami nie jeździł kierowca pod wpływem alkoholu

Kolejny przypadek miał miejsce na ulicy Mickiewicza. Tam zatrzymano kierowcę Opla. - Styl jazdy nie pozostawiał wątpliwości, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. 28-letni mężczyzna został zbadany na zawartość alkoholu we krwi. Badanie wykazało 0,6 promila. Obywatel Gruzji został zatrzymany – opisuje policja.

Komenda Rejonowa nr 5 swoją jurysdykcją obejmuje również Bielany. Tam również odnotowano przypadki kierowców, którzy postanowili kierować samochodem pod wpływem alkoholu.

Jeden z kierowców został zatrzymany przez bielańską patrolówką na ulicy Cegłowskiej. Miał w organizmie 0,7 promila. Następna interwencja z udziałem nietrzeźwego miała miejsce na ulicy Kasprowicza. Kierujący volkswagenem miał we krwi prawie 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: [Podcast] Żoliborz żegna Pawilon Kulturalny. Mieszkańcy opowiadają o jego znaczeniu i niepewnej przyszłości

– Do tej pory widziałam, że w ciemno mogę tutaj przyjść a i tak spotkam kogoś znajomego – mówi Katarzyna Nowak ze stowarzyszenia Żoliborz Przyszłości. O znaczeniu tego miejsca opowiadają również pozostali uczestnicy i uczestniczki piątkowego wydarzenia, a także mieszkańcy i mieszkanki Żoliborza. Więcej w nagraniu, które znajduje się powyżej.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 17 km/h